Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos planuojantiems vykti į užsienį

Sukurta 2020.11.09 / Atnaujinta 2020.11.09 13:18
   Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos planuojantiems vykti į užsienį

  Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją, valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, valstybėse taikomas ribojamąsias  priemones bei į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą nacionalinį karantiną.

  Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui. Informacija apie užsienio šalių taikomas priemones nuolat atnaujinama URM konsulinės informacijos svetainėje keliauk.urm.lt. Taip pat prieš keliaujant rekomenduojama atsižvelgti į galimą riziką dėl keliaujančiųjų amžiaus, sveikatos būklės ir galimybės susirgus gauti tinkamas gydymo paslaugas užsienio valstybėje.

  Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

  Daugiau informacijos apie koronavirusą ir rekomendacijas gyventojams galima rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

  Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas: +370 5 236 2444, WhatsApp: +370 699 83537, el. paštas: [email protected]

  Prieš keliaujant rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.