Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė Kinijoje pasveikino Lietuvos plaukikus

Sukurta 2018.12.14 / Atnaujinta 2018.12.18 10:33
   Ambasadorė Kinijoje pasveikino Lietuvos plaukikus
   Ambasadorė Kinijoje pasveikino Lietuvos plaukikus

   Gruodžio 12-13 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Kinijos Zhejiang provincijos sostinėje Hangzhou, kur susitiko su provincijos administracijos atstovais ir palaikė Lietuvos plaukikus, dalyvaujančius FINA pasaulio plaukimo čempionate.

   Susitikimuose su provincijos vicegubernatoriumi Congjiu Zhu ir provincijos vyriausybės Užsienio reikalų departamento direktoriaus pavaduotoju  Gu Jianxin aptarti Lietuvos ir vienos iš labiausiai ekonomiškai išsivysčiusios Kinijos Zhejiang provincijos bendradarbiavimo 2019 metais planai.

   Provincijos vadovus domina bendradarbiavimas  skaitmeninės ekonomikos, elektroninės prekybos, gyvybės mokslų, finansinių technologijų, turizmo, kūrybinių industrijų srityse. Pokalbių metu buvo pastebėta, kad Lietuvos žemės ūkio produktai galėtų surasti savo pirkėją  Zhejiang provincijoje. Susitarta 2019 metų pavasarį Hangzhou surengti Lietuvos pristatymo renginį.

   Gruodžio 12 dienos vakare ambasadorė palaike Lietuvos plaukikus, dalyvaujančius  Hangzhou vykstančiame FINA pasaulio plaukimo čempionate. Ji pasveikino Rūtą Meilutytę, iškovojusią sidabro medalį 50 m krūtine rungties finale ir Daną Rapšį, gruodžio 11 dieną iškovojusį aukso medalį 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje, gruodžio 12 dieną sidabro – 200 m nuotolyje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 23 dieną kadenciją baigianti Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė su atsisveikinimo vizitu lankėsi Šandongo provincijos sostinėje Džinane.

   Dvišaliai santykiai »

   Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų taryboje, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas Kinijai. Taip pat aptarta situacija Azijos ir Ramiojo vandenyno regione ir Afganistane.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Kinijai. Taip pat bus aptariamos COVID-19 pandemijos pasekmės Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, situacija Afganistane.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgiant į naujausią informaciją, gautą iš Kinijos institucijų dėl koronaviruso (COVID-19) protrūkio, Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendaciją į šią šalį.

   Konsulinės naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į šalį. Ministerijos duomenimis Kinijoje yra apie 300 Lietuvos piliečių.

   Ministerijos naujienos »
   kinija.jpg

   Sausio 22 dieną Pekine vyko reguliarios Lietuvos ir Kinijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos,  kuriose aptarti politiniai, ekonominiai, globalios ir regioninės politikos klausimai. 

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »