Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas bendradarbiavimas su Armėnija švietimo, mokslo ir kultūros srityse

Sukurta 2020.09.25 / Atnaujinta 2020.09.25 10:57
  Aptartas bendradarbiavimas su Armėnija švietimo, mokslo ir kultūros srityse

  Rugsėjo 24 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministru Arayiku Harutyunyanu aptarė bendradarbiavimo planus švietimo, mokslo, kultūros ir sporto srityse.

  Ambasadorė pabrėžė, jog Lietuva vertina ir remia Armėnijoje įvykusią demokratinę transformaciją ir Vyriausybės pastangas konsoliduoti jos rezultatus vykdant ambicingas reformas, taip pat ir švietimo ir mokslo srityje. Susitikimo metu aptartos galimybės keistis patirtimi naudojant dvišalius ar Europos Sąjungos instrumentus.

  I. Stanytė-Toločkienė pasidžiaugė sėkmingu Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimu kultūros srityje, taip pat abiejų šalių vardą pasaulyje garsinančios operos atlikėjos Asmik Grigoryan pasiekimais. Atkreiptas dėmesys į Lietuvos ambasados Armėnijoje įgyvendinamą projektą - J. Baltrušaičio jaunesniojo stipendiją, kasmet skiriamą geriausią projektinį darbą parengusiam Armėnijos nacionalinio architektūros ir statybos universiteto studentui.

  Ambasadorė taip pat pažymėjo galimybę kartu su partneriais iš Lietuvos įgyvendinti į švietimo sritį nukreiptus projektus, kurie prisidėtų prie klimato kaitos padarinių švelninimo. Artimiausiu metu Lietuva planuoja įrengti saulės energijos elektrines dviejose Armėnijos mokyklose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.JPG

  Rugsėjo 26 dieną Diližano (Armėnija) bendruomenės centre įvyko projekto „Armėnijos kaimo vietovių vystymas“ rezultatų pristatymas.

  Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  _DSC0948.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos kolegą Zohrabą Mnatsakanyaną su Nepriklausomybės diena.

  Dvišaliai santykiai »
  30.jpg

  Rugpjūčio 24 dieną Lietuvos ambasados Armėnijoje atstovas Evaldas Galvanauskas dalyvavo plastiko ir popieriaus rūšiavimo dėžių perdavimo ir įrengimo ceremonijoje Armaviro miestelio mokyklose. Projekto „Rūšiuok!” metu visose miestelio ir penkiose aplinkinių kaimų mokyklose bus įrengta 150 rūšiavimo dėžių, o rugsėjo mėnesį vaikams bus vedami mokymai apie rūšiavimo svarbą ir aplinkos saugojimą.

  Atstovybių naujienos »

  Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

  Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »