Naujienos Spausdinti RSS

Astravo atominė elektrinė – žmogaus teisių pažeidimo pavyzdys

Sukurta 2020.10.27 / Atnaujinta 2020.10.27 16:29
   Astravo atominė elektrinė – žmogaus teisių pažeidimo pavyzdys
   Astravo atominė elektrinė – žmogaus teisių pažeidimo pavyzdys

   Spalio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius nuotoliniu būdu dalyvavo Bukarešte (Rumunijoje) organizuotoje konferencijoje, skirtoje situacijai bei ateities perspektyvoms Baltarusijoje aptarti.

   Viceministras pabrėžė, kad Astravo atominė elektrinė (AE) iliustruoja Baltarusijoje dominuojančią valdymo kultūrą ir žmogaus teisių pažeidimus. „Slaptumas, incidentai, konsultacijų nebuvimas, oponentų įkalinimas – tai tikrovė, su kuria susidūrė Lietuva, Baltarusijos visuomenė ir tarptautinė bendruomenė, vystant atominės elektrinės projektą Astrave“, – teigė viceministras.

   A. Zananavičius atkreipė dėmesį, kad neįgyvendinusi aukščiausių tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos rekomendacijų bei paleisdama atominę elektrinę, Baltarusija kelia didžiulę grėsmę Baltarusijos ir kaimyninių šalių saugumui, aplinkai, visuomenės sveikatai.

   Konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Rumunijos, Lenkijos ir Baltijos šalių, taip pat Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovai. Diskusiją organizavo Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centras kartu su Lietuvos ambasada Rumunijoje. Renginio rėmėjas – JAV Germano Maršalo fondas.

   Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centras yra nevyriausybinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra atlikti tyrimus tarptautinių santykių, konfliktų prevencijos, krizių valdymo ir ankstyvojo perspėjimo srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 2 dieną Vyriausybė nusprendė režimo persekiojamiems baltarusiams nemokamai išduoti nacionalines Lietuvos vizas. Tokį siūlymą teikė Užsienio reikalų ministerija, siekdama padėti nuo režimo nukentėjusiems Baltarusijos piliečiams.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_5942.jpg

   Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo nuotoliniame Lietuvos ambasados Graikijoje ir Tarptautinių strateginių analizių centro „Kedisa“ organizuotame renginyje „Geopolitika, energetinis saugumas ir atominės energetikos saugumas“, kuriame aptartos ir Astravo atominės elektrinės keliamos saugumo problemos.

   Daugiašaliai santykiai »
   download (5).jpg

   Lapkričio 19 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta politinei situacijai Baltarusijoje, prezidento rinkimams JAV ir Moldovoje. Taip pat aptarta situacija Kalnų Karabache ir Viduržemio jūros rytuose bei kylantis iššūkiai daugiašalei sistemai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuva išreiškia visišką solidarumą su Jungtine Karalyste (JK) po to, kai lapkričio 9 dieną iš Baltarusijos buvo išsiųsti du JK diplomatai, ir apgailestauja dėl šio nepateisinamo de facto Baltarusijos valdžios veiksmo. Šis prieš JK ir jos diplomatus nukreiptas aktas, kaip ir ankstesni „reikalavimai“, kad Lietuva ir Lenkija susimažintų savo diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje, rodo apgailėtiną oficialaus Minsko elgesio modelį akredituotų diplomatinės bendruomenės narių atžvilgiu ir dar labiau izoliuoja režimą.

   Kalbos, pareiškimai »

   Lapkričio 11 dieną Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijai perduota Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos nota dėl oficialios informacijos apie energetinio paleidimo metu įvykusį incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje (Astravo aikštelėje) pateikimo.

   Kalbos, pareiškimai »

   Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

   Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »