Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bendrųjų reikalų tarybos susitikime – pasirengimas Europos Vadovų Tarybai

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 17:26
  Bendrųjų reikalų tarybos susitikime – pasirengimas Europos Vadovų Tarybai

  Birželio 20 dieną Liuksemburge užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT). Ministrai aptarė pasirengimą birželio 22–23 d. vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT), kurioje numatomos vadovų diskusijos saugumo ir gynybos, vidaus rinkos ir ekonomikos, klimato kaitos, migracijos klausimais bei dėl Europos skaitmeninės darbotvarkės.

  Viceministras pabrėžė ES bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje stiprinimo svarbą užtikrinant transatlantinį solidarumą bei tvirtesnę ES ir NATO partnerystę. „Reikia didinti gebėjimus atsakyti į saugumo iššūkius, ypač hibridines grėsmes, kibernetines atakas ir terorizmą“, – sakė viceministras.  „Stiprindami nuolatinį struktūruotą bendradarbiavimą, turime siekti, kad jame galėtų dalyvauti visos norinčios valstybės, todėl visų svarbiausi yra šalių įsipareigojimai, o ne kriterijai“, –pažymėjo viceministras.

  Posėdyje diskutuota apie svarbą užtikrinti laisvą ir sąžiningą prekybą, kuri prisidėtų prie ekonominio augimo ir ES žmonių gerovės didinimo. „Pasisakome už prekybos atvirumą, laikantis daugiašalių prekybos taisyklių, ypač užtikrinant lygias ir sąžiningas konkurencines sąlygas prekyboje su trečiosiomis šalimis“, – pažymėjo viceministras.

  Ministrai aptarė ES Tarybos veiklos prioritetus per ateinančius 18 mėnesių (Estijos, Bulgarijos, Austrijos pirmininkavimo metu), pateikė siūlymus dėl Europos Komisijos planų 2018 m. ir įvertino Europos Komisijos rekomendacijas šalims narėms. Specialiame 27 ES valstybių narių BRT posėdyje dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES vyriausiasis ES derybininkas Michelis Barnier informavo apie birželio 19 d. įvykusį pirmąjį derybų susitikimą. Šiame posėdyje ministrai taip pat aptarė pasirengimą birželio 22 dienos 27 ES valstybių vadovų susitikimui, kuriame numatoma diskutuoti dėl procedūros ir kriterijų dėl šiuo metu Londone įsikūrusių ES agentūrų – Europos vaistų agentūros (EMA) ir Europos bankininkystės institucijos (EBA) – perkėlimo į vieną iš ES valstybių narių po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus rengiamasi spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei tęsiamos derybos dėl daugiametės finansinės programos 2021-2027 metams. Taip pat ministrai aptars teisinės valstybės padėtį Lenkijoje ir Vengrijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  20180918 Zananavicius BRT.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus aptariami prioritetiniai Europos Sąjungos teisėkūros klausimai, remiantis šių metų rugsėjo 12 dienos Europos Komisijos išplatintu Ketinimų laišku ir šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios Austrijos prioritetais.  

  Daugiašaliai santykiai »
  Zananavicius.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvavo specialiosios Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame aptarta Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eiga, įvyko valstybių narių atstovų apsikeitimas nuomonėmis apie liepos 12 dieną Jungtinės Karalystės Vyriausybės publikuotą Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės-ES ateities santykių, taip pat aptarta būtinybė ruoštis Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES be Susitarimo (No-deal). 

  Europos Sąjunga »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius balandžio 17 dieną Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus siekiama valstybių narių politinio sutarimo  dėl Europos Parlamento rinkimų akto reformos, kuriuo siekiama padidinti visuomenės susidomėjimą EP rinkimais bei padidinti rinkėjų aktyvumą juose.  Pagrindiniai debatai vyks dėl minimalaus rinkimų slenksčio nustatymo didesnėse apygardose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 20 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus ruošiamasi kovo 22-23 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje bus aptariamas EVT susitikimo išvadų projektas ekonominio augimo, konkurencingumo ir užimtumo srityse. Taip pat ministrai apžvelgs pažangą įgyvendinant ankstesnius sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata