Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Berne vyko jaunųjų mokslininkų konferencija

Sukurta 2017.12.04 / Atnaujinta 2017.12.04 16:04
   Berne vyko jaunųjų mokslininkų konferencija
   Berne vyko jaunųjų mokslininkų konferencija

   Gruodžio 2 dieną Šveicarijos sostinėje Berne vyko Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijos Konfederacijoje organizuota jaunųjų mokslininkų konferencija.

   Konferencijoje dalyvavo Šveicarijoje įsitvirtinę lietuviai mokslininkai, Ženevos, Lozanos, Ciuricho universitetuose ir kitose Šveicarijos mokslo įstaigose besigilinantys  į įvairias mokslo sritis.

   Savo patirtimi apie darbą ir gyvenimą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat apie grįžusių į Lietuvą jaunųjų mokslininkų įsitvirtinimo galimybes, mokslo darbuotojų darbo ir gyvenimo perspektyvas Lietuvoje su konferencijos dalyviais pasidalino mokslininkai iš Lietuvos – Pasaulio lietuvių universiteto steigėjas, Lietuvių išeivijos instituto direktorius, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto profesorius, fizikos mokslų daktaras Audrius Alkauskas, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto doc. dr. Ramūnas Skaudžius.

   Renginys susilaukė didelio Šveicarijoje gyvenančių jaunųjų mokslininkų susidomėjimo, vyko įdomios ir turiningos diskusijos apie galimybes bendradarbiauti, kurti bendrus projektus ir keistis patirtimi su kolegomis  Lietuvoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Baltarusijos lietuvių bendruomenės vaikai kartu su savo bendraamžiais iš Lenkijos, Latvijos ir Kaliningrado srities dalyvavo jau 10-tą kartą vykusiame kalėdiniame susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente.

   Atstovybių naujienos »
   1 nuotrauka.jpg

   Maskvoje lapkričio 24 dieną vyko Rusijos lietuvių sporto žaidynės, kurias organizavo Lietuvos ambasada. Atidarydamas žaidynes ambasadorius Remigijus Motuzas pasveikino visus susirinkusius, pasidžiaugė, kad jau trečią kartą organizuojamos žaidynės tampa tradicinėmis ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo. „Sportas yra ta sritis, kuri mus visus suvienija ir padeda surasti didesnį tarpusavio supratimą“, – teigė ambasadorius.

   Atstovybių naujienos »
   1.jpg

   Lapkričio 23-25 dienomis Bostone, Masačiusetso valstijoje, JAV lietuvių bendruomenės Naujosios Anglijos apygarda kartu su vietos latvių ir estų bendruomenėmis surengė Baltijos šalių šimtmečio šventę, kurios metu buvo pristatoma Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūra, tradicijos ir istorija, vyko meno kolektyvų pasirodymai, koncertai, parodos, filmų peržiūros, rengiamos diskusijos, garbės svečių pasisakymai ir kiti šventiniai renginiai.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »
   LRG_ZGR07225.JPG

   Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Jau šeštus metus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu, visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus” atlieka užsienyje gyvenančių lietuvių internetinę apklausą. Apklausos tikslas – išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie diasporos poreikius ir jos ryšių su Lietuva stiprinimą.

   Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata