Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Brno aptartas bendradarbiavimas tarp Čekijos ir Lietuvos miestų bei aukštųjų mokyklų

Sukurta 2019.02.28 / Atnaujinta 2019.02.28 14:20
   Brno aptartas bendradarbiavimas tarp Čekijos ir Lietuvos miestų bei aukštųjų mokyklų
   Brno aptartas bendradarbiavimas tarp Čekijos ir Lietuvos miestų bei aukštųjų mokyklų

   Lietuvos ambasadorius Čekijoje Edvilas Raudonikis susitikime su Moravijos sostinės Brno mere Marketa Vaňkova aptarė Brno ir Kauno partnerystės vystymo planus.

   Brno savivaldybės atstovus domino Kauno patirtis statant ir eksploatuojant „Žalgirio areną“, nes Brno ketina statyti daugiafunkcę areną.

   Ambasadorius apsilankė Centrinės Europos technologijų institute (CEITEC) prie Brno Masaryko universiteto, kuriame apžiūrėjo tyrimų centrus ir laboratorijas. Šis institutas aktyviai bendradarbiauja su Vilniaus universitetu ir kitais aštuoniais gyvybės mokslų centrais kuriamame Europos projekte „Alliance 4 Life“. CEITEC atstovai pasidžiaugė puikia bendradarbiavimo su Lietuva patirtimi ir patikino, kad neketina praleisti ir kitais metais vyksiančios „Life Science Baltic“ konferencijos Vilniuje.

   Ambasadorius taip pat susitiko su miesto Masaryko universiteto Informacinių technologijų ir kibernetinio švietimo, tyrimų ir inovacijų centro CERIT vadovais. Susitikime aptarta, kaip būtų galima plėtoti bendradarbiavimą organizuojant studentų ir mokslininkų apsikeitimą su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.

   Vizito į Moravijos sostinę programą padėjo parengti Lietuvos garbės konsulas regione Petras Slačala, kuris taip pat dalyvavo susitikimuose.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   89792_3891723cb407e3f777ce055e09c677ea.jpg

   Jau dvyliktus metus iš eilės Šiaurės ir Baltijos šalys Prahoje savo nacionalines dienas minėjo kartu. Gegužės 21 dieną Lietuvos ir kitų šio regiono valstybių ambasadoriai į Čekijos nacionalinės galerijos Parodų rūmus sukvietė gausų Čekijos politikos, verslo, kultūros, visuomenės ir diplomatinio korpuso atstovų būrį.

   Atstovybių naujienos »
   52779972_2047583311961551_6920687129978732544_o.jpg

   Vasario 20 dieną Lietuvos ambasadorius Prahoje Edvilas Raudonikis dalyvavo Tarptautinių prekybos rūmų Čekijoje organizuotame renginyje „Territorial Workshop Lithuania“, kurio metu kartu su Čekijos ambasadoriumi Vilniuje Vítu Korseltu šalies verslo bendruomenei pristatė verslo ir investicijų galimybes Lietuvoje.

   Dvišaliai santykiai »
   Čekija.jpg

   Vasario 1 dieną Prahoje įvyko iškilminga Čekijos karių pamainos, grįžusios iš Lietuvoje dislokuotų NATO Priešakinių pajėgų, rikiuotė.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   87870_caf4206bedda4a4092cb852008cee80b.jpg

   Prahos Karolio universitete, minint prieš penkiasdešimt metų susideginusio, prieš sovietinę okupaciją kovojusio čeko Jano Palacho atminimą, surengta konferencija, skirta jam ir kitiems „gyviesiems fakelams“, tarp jų buvo pristatytas ir Romas Kalanta.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Čekijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrams  dėl Čekijos anglies kasykloje ketvirtadienį  įvykusio sprogimo, nusinešusio Čekijos ir Lenkijos piliečių gyvybes. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems, o sužeistiesiems – greičiau pasveikti.

   Naujienos »
   1.jpg

   Lapkričio 8 dieną Moravijos sostinėje bendru Brno filharmonijos ir Lietuvos ambasados Prahoje renginiu buvo užbaigtas beveik metus Čekijoje trukęs Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių ciklas.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata