Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Delyje atidaryta tapybos darbų paroda „Atvirukai iš Rusnės“

Sukurta 2018.11.30 / Atnaujinta 2018.11.30 09:00
   Delyje atidaryta tapybos darbų paroda „Atvirukai iš Rusnės“
   Delyje atidaryta tapybos darbų paroda „Atvirukai iš Rusnės“

   Lapkričio 28 dieną Lietuvos ambasadoje Indijoje įvyko tapybos darbų parodos „Atvirukai iš Rusnės“ atidarymas. Delio meno mylėtojams, vietos verslo atstovams ir ambasados draugams buvo pristatyti dailininkų iš Vokietijos, Lietuvos, Gruzijos, ir Indijos darbai.

   Ambasadorius Julius Pranevičius pažymėjo, kad ši paroda tapo įžanga į Mahatmos Gandžio 150-ųjų gimimo metinių, kurios bus minimos kitų metų spalio 2 d. Indijoje ir visame pasaulyje, renginių ciklą, bei pakvietė susirinkusius aplankyti Rusnę, kuri dėl Gandžio-Kalenbacho ryšio tampa svarbiu traukos tašku Lietuvos ir Indijos dvišalių santykių vystymosi žemėlapyje. Tikimasi ir toliau puoselėti šį užsimezgusį ryšį tarp Rusnės ir Indijos kultūros mainų bei turizmo pritraukimo plotmėje.

   Visai neseniai atrastas ryšys tarp Rusnės ir Indijos 2015 metais buvo įamžintas paminklu Rusnėje Mahatmai Gandžiui ir šiuose kraštuose gimusiam  Gandžio bendraminčiui ir veiklos Pietų Afrikoje rėmėjui, litvakui Hermanui Kalenbachui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Lietuvos istorijos hindi k pristatymas Delyje_1.jpg

   Gruodžio 6 dieną Indijos sostinėje Delyje buvo pristatytas „Lietuvos istorijos“ vertimas į hindi kalbą. Vertimas tapo pirmu dvišaliu tokio pobūdžio tarpinstituciniu kultūriniu projektu, dėl kurio Lietuvos istorija nuo šiol gimtąja kalba bus prieinama maždaug 400-ams milijonų Indijos gyventojų.

   71004698_2888188457877664_4559174975172378624_n.jpg

   Rugsėjo 25 dieną, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, Indijos sostinėje Delyje oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 17 dieną Madride atidaryta tarptautinė šiuolaikinės tekstilės meno bienalė „Tvarus miestas“, kurioje eksponuojami Lietuvos tekstilės menininkių Gretos Kardi-Kardišiūtės, Laimos Oržekauskienės - Ore bei Jovitos Sakalauskaitės darbai.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Indija5.jpg

   Rugpjūčio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą dėl buvusios Indijos išorinių reikalų ministrės Sushmos Swaraj mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionės šeimai, artimiesiems ir visai tautai.

   Naujienos »