Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo Šiaurės ir Baltijos aštuoneto bei Višegrado ketverto šalių užsienio reikalų ministrų susitikime

Sukurta 2020.06.03 / Atnaujinta 2020.06.03 17:10
  L. Linkevičius dalyvavo Šiaurės ir Baltijos aštuoneto bei Višegrado ketverto šalių užsienio reikalų ministrų susitikime

  Birželio 3 dieną, virtualaus susitikimo metu, dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančios Europos politines aktualijas.

  Ministrai kalbėjo apie santykius su Kinija ir Rusija, Rytų partnerystės politiką, kibernetinio saugumo klausimus, situaciją Vakarų Balkanuose. Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis Europos Sąjungos Daugiametės finansinės perspektyvos, Europos gaivinimo instrumento, Europos žaliojo kurso, skaitmeninės transformacijos, teisės viršenybės klausimais.

  Vieningai sutarta, kad Covid-19 pandemijos sukelta krizė išryškino partnerystės, sutelkto vieningo veikimo ir veiksmingo daugiašalio bendradarbiavimo svarbą.

  „Europos Sąjunga privalo išlaikyti strateginį interesą ir dėmesį Rytų partnerėms. Antraip rizikuojame sukurti vakuumą, kurį gali netruks užpildyti kiti veikėjai“, – įspėjo ministras Linas Linkevičius, kalbėdamas apie Rytų partnerystės politiką.

  Tradiciniu regionų bendradarbiavimo formatu tapę Šiaurės ir Baltijos aštuoneto (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos) ir Višegrado ketverto (Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos) užsienio reikalų ministrų susitikimai rengiami kasmet nuo 2013-ųjų metų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_8525.jpg

  Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai kalbėjosi apie transatlantinius santykius, padėtį Baltarusijoje, santykių su Jungtine Karalyste perspektyvas, aptarė Covid-19 pandemijos iššūkius ir bendrą atsaką į juos, ir kitus darbotvarkės klausimus.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  50322504981_e07eb2c3f2_k.jpg

  Rugsėjo 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai aptarė užsienio ir saugumo politikos, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, Covid-19 pandemijos ir klimato kaitos iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Birželio 3 dieną rengiamo virtualaus susitikimo metu dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptars svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančio pasaulio ir Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »