Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas

Sukurta 2017.03.13 / Atnaujinta 2017.03.13 15:30
   L. Linkevičius: NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas
   L. Linkevičius: NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 13 dieną Vilniuje susitiko su Lietuvoje viešinčia NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto narių delegacija, kurią sudaro Prancūzijos, Kroatijos, Čekijos, Vokietijos, Graikijos ir Turkijos parlamentų atstovai bei asocijuoti nariai iš Švedijos, Suomijos ir Gruzijos parlamentų.

   Vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su regiono saugumo situacija, Lietuvos pasirengimu atremti grėsmes, NATO sprendimų įgyvendinimu Lietuvoje ir kitais aktualiais saugumo ir gynybos politikos klausimais.

   L. Linkevičius aptarė šalies ir Baltijos regiono saugumo iššūkius ir pristatė Lietuvos saugumo politikos prioritetus. Ministras pabrėžė tvirtą Lietuvos įsipareigojimą saugumo ir gynybos stiprinimui bei visuomenės atsparumo didinimui.

   „Lietuvos solidarumas su sąjungininkais lieka vienu iš kertinių principų“, – akcentavo ministras, kalbėdamas apie Lietuvos indėlį kovojant su grėsmėmis iš pietų ir dalyvavimą tarptautinėse misijose ir operacijose.

   Kalbėdamas apie saugumo padėtį regione, L. Linkevičius priminė ir sudėtingą situaciją Ukrainoje bei Rusijos vaidmenį konflikte. „Negalima pamiršti, kas eskaluoja konfliktą. Lietuva siekia kuo geresnių santykių su kaimynėmis, taip pat ir Rusija. Tačiau šie santykiai turi būti pagrįsti abipuse pagarba, tarptautinės teisės laikymusi ir savo tarptautinių įsipareigojimų vykdymu. Reikia išlaikyti nuoseklią bei tvirtą poziciją Rusijos atžvilgiu ir toliau teikti visokeriopą paramą Ukrainai“, – teigė L. Linkevičius.

   Ministras pasidžiaugė sklandžiu NATO sprendimo dėl priešakinių pajėgų dislokavimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje įgyvendinimu. „Lietuva yra dėkinga ir labai vertina sąjungininkų indėlį įgyvendinant šį sprendimą – tai įrodymas, kad NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas“, – sakė L. Linkevičius.

   Susitikimo metu aptartos ir Europos saugumo stiprinimo iniciatyvos. Vyravo bendras sutarimas, kad Europos šalys turi daugiau investuoti į savo saugumą, stiprinti savo gynybinius pajėgumus. Šiame kontekste reikšmingas yra ES ir NATO bendradarbiavimas, tačiau abi organizacijos turi ne dubliuoti viena kitą, o papildyti.

   Vizito Lietuvoje metu delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, taip pat susitiks su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Užsienio reikalų komiteto bei Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje nariais, krašto apsaugos ministru ir Lietuvos kariuomenės vadu, lankys NATO priešakinių pajėgų bataliono karius Rukloje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-2584.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju viešosios diplomatijos klausimais Tacanu Ildemu ir Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotoja Ivanna Klympush-Tsintsadze pasveikino Vilniuje vykstančio seminaro „Strateginės komunikacijos bendradarbiavimas reaguojant į hibridines grėsmes“ dalyvius.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   tomas_razmus-8487.JPG

   Kovo 29-ąją, minint Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje keturioliktąsias metines, Vilniuje, Lukiškių aikštėje ir prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos bus iškeltos Lietuvos ir NATO vėliavos.

   Daugiašaliai santykiai »
   ministras su NATO atsove.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 5 dieną Vilniuje su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller aptarė pasirengimą būsimam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui. R. Gottemoeller Lietuvoje lankosi NATO priešakinių pajėgų dislokavimo pirmųjų metinių proga.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   NATO susitikimas.jpg

   „Sklandus papildomų NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra reikšmingiausias Aljanso kolektyvinės gynybos sustiprinimo žingsnis po Šaltojo karo pabaigos“, – pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius NATO narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   kariai 6.JPG

   Lapkričio 24 dieną iš Kroatijos Petrinja mieste įsikūrusios karinės bazės į Lietuvą išvyko pirmasis Kroatijos karinių pajėgų kontingentas, kuris prisijungs prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   IMG_7700.JPG

   Lapkričio 12-14 dienomis Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata