Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: NATO valstybių įsipareigojimas didinti išlaidas gynybai – kaip niekada aktualus dabartinių grėsmių akivaizdoje

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 16:45
  L. Linkevičius: NATO valstybių įsipareigojimas didinti išlaidas gynybai – kaip niekada aktualus dabartinių grėsmių akivaizdoje

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje kovo 31 dieną vykusiame NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime pabrėžė gynybos stiprinimo svarbą Rusijos keliamų iššūkių akivaizdoje.

  „Lietuvos įsipareigojimas jau kitais metais skirti daugiau kaip 2 proc. BVP gynybai yra tvirtas ir palaikomas visų politinių partijų“, – sakė L. Linkevičius.

  Anot jo, patirtis rodo, kad nė viena NATO narė nėra apsaugota nuo kibernetinių išpuolių, dezinformacijos kampanijų ar karinio pobūdžio provokacijų, todėl turime daugiau investuoti į savo gynybą ir skirti deramą dėmesį mūsų pažeidžiamiausioms vietoms.

  Ministras atkreipė dėmesį į agresyvią Rusijos veiklą Baltijos jūros regione: Kaliningrado srities militarizavimą, įskaitant branduolinį užtaisą galinčias nešti balistines raketas „Iskander“, ir šiais metais planuojamas prieš NATO nukreiptas plataus masto pratybas „Zapad“.

  „Mūsų ligšiolinių pastangų sustiprinti NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo pajėgumus sėkmė  priklauso nuo investicijų į karines pajėgas, kurios leistų pasiekti aukštą parengties, tvarumo ir sąveikos lygį“, – teigė L. Linkevičius.

  Jis taip pat padėkojo pirmą kartą ministrų susitikime dalyvavusiam naujajam JAV valstybės sekretoriui Rexui Tillersonui už pabrėžtą pasiryžimą stiprinti transatlantinį ryšį ir nepajudinamą JAV įsipareigojimą kolektyvinės gynybos principui.

  Pasak ministro, JAV lyderės vaidmuo tolesnėje NATO adaptacijoje padėtų pasiekti ambicingų tikslų ir užtikrinti, kad Aljanso vadovavimo ir pajėgų struktūra geriausiai atitiktų šiandienos iššūkius.   

  Kartu L. Linkevičius pabrėžė būtinybę išlaikyti tvirtą euroatlantinės bendrijos vienybę ir kalbantis su Rusija siųsti vieningą žinią.

  „Tebesitęsiančios agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje įprastas NATO ir Rusijos bendradarbiavimas lieka suspenduotas. Tačiau Varšuvoje vadovams nusprendus palikti atvirus komunikacijos kanalus, juos reikėtų išnaudoti reikalaujant Rusijos pasitraukti iš Ukrainos ir keliant pavojingos karinės veiklos šalia NATO šalių sienų klausimus“, – sakė ministras.

  Briuselyje tą pačią dieną surengtas NATO ir Ukrainos komisijos susitikimas užsienio reikalų ministrų lygiu, skirtas saugumo padėčiai Rytų Ukrainoje, reformų pažangai ir tolesnei NATO paramai aptarti.

  Jo metu L. Linkevičius pabrėžė, kad NATO turi padėti Ukrainai sustiprinti savo saugumą ir atsparumą Rusijos ardomajai veiklai. Tai prisidėtų prie palankios aplinkos politinėms ir ekonominėms reformoms šalyje atlikti. Anot ministro, tai ne Ukrainos konfliktas, tai Rusijos agresija prieš Ukrainą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-2584.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju viešosios diplomatijos klausimais Tacanu Ildemu ir Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotoja Ivanna Klympush-Tsintsadze pasveikino Vilniuje vykstančio seminaro „Strateginės komunikacijos bendradarbiavimas reaguojant į hibridines grėsmes“ dalyvius.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  tomas_razmus-8487.JPG

  Kovo 29-ąją, minint Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje keturioliktąsias metines, Vilniuje, Lukiškių aikštėje ir prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos bus iškeltos Lietuvos ir NATO vėliavos.

  Daugiašaliai santykiai »
  ministras su NATO atsove.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 5 dieną Vilniuje su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller aptarė pasirengimą būsimam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui. R. Gottemoeller Lietuvoje lankosi NATO priešakinių pajėgų dislokavimo pirmųjų metinių proga.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  NATO susitikimas.jpg

  „Sklandus papildomų NATO pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra reikšmingiausias Aljanso kolektyvinės gynybos sustiprinimo žingsnis po Šaltojo karo pabaigos“, – pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius NATO narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  kariai 6.JPG

  Lapkričio 24 dieną iš Kroatijos Petrinja mieste įsikūrusios karinės bazės į Lietuvą išvyko pirmasis Kroatijos karinių pajėgų kontingentas, kuris prisijungs prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų.

  NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
  IMG_7700.JPG

  Lapkričio 12-14 dienomis Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata