Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius paragino stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas užtikrinant žurnalistų saugumą

Sukurta 2017.07.03 / Atnaujinta 2017.07.06 13:00
   L. Linkevičius paragino stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas užtikrinant žurnalistų saugumą
   L. Linkevičius paragino stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas užtikrinant žurnalistų saugumą
   L. Linkevičius paragino stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas užtikrinant žurnalistų saugumą
   L. Linkevičius paragino stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas užtikrinant žurnalistų saugumą
   L. Linkevičius paragino stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas užtikrinant žurnalistų saugumą

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 3 dieną atidarė Vilniuje vykstančią tarptautinę konferenciją „Žurnalistų saugumas – nauji iššūkiai ir koordinuotas atsakas“, kurioje aptariama žurnalistų saugumo padėtis Europos saugumo ir bendradarbiavimo (ESBO) regione, naujausi žurnalistų veiklai kylantys iššūkiai ir galimos tarptautinio atsako priemonės.

   Žinomų Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos ekspertų, žurnalistų, diplomatų, politikų, akademinės ir pilietinės visuomenės atstovų diskusijose daugiausia dėmesio skiriama naujiems žurnalistinės veiklos iššūkiams, kylantiems žurnalistų darbe, tokiems kaip propaganda, neapykantos sklaida internetinėje žiniasklaidoje, suvaržymai socialinėje žiniasklaidoje, informacinių šaltinių apsauga, darbas konfliktų zonose, moterų žurnalisčių saugumas ir pan.

   „Šiuo metu žiniasklaida susiduria su įvairiais iššūkiais, pavyzdžiui, ją norima paversti ginklu. Anksčiau karo metu buvo naudojama artilerija, dabar naudojamas „smegenų plovimas“, kuris yra labai efektyvus ir aktyviai naudojamas konfliktuose“, – sakė L. Linkevičius.

   Ministras taip pat teigė, kad žurnalistai dėl savo profesinės veiklos patiria prievartą, persekiojimą bei politinį spaudimą, yra neteisėtai sulaikomi ar net žudomi. Praėjusiais metais dėl savo profesinės veiklos visame pasaulyje nužudyti net 74 žurnalistai.

   Konferencijoje taip pat apžvelgiamas 2011 metais per Lietuvos pirmininkavimą ESBO priimtų Vilniaus rekomendacijų dėl žurnalistų saugumo įgyvendinimas. Diskusijų metu išsakytus siūlymus ketinama atspindėti atnaujinant ESBO Žurnalistų saugumo gaires (angl. OSCE Safety of Journalists Guidebook), kuriomis siekiama padėti ESBO šalims užtikrinti saugias žurnalistų darbo sąlygas.

   Konferencijos svečius taip pat pasveikino kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, ESBO pirmininkaujančios Austrijos specialusis atstovas ambasadorius Christianas Strohalas, ESBO atstovo žodžio laisvei biuro direktorius Frane Maroevicius, Jungtinės Karalystės delegacijos ESBO ir Žmogiškosios dimensijos komiteto vadovė ambasadorė Sian MacLeod.

   Pranešimus skaitė Europos žurnalistų federacijos generalinis sekretorius Ricardo Gutierrezas, Ukrainoje veikiančio projekto „StopFake“ įkūrėjas Ruslanas Deynychenko, dienraščio „The International New York Times” skiltininkas ir dienraščio „Vedomosti” redaktorius Maximas Trudolyubovas, tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Article 19“ Europos ir Centrinės Azijos programų vadovė Katie Morris, Tarptautinio spaudos instituto vykdančioji direktorė Barbara Trionfi, Sheffield universiteto (Jungtinė Karalystė) Žiniasklaidos laisvės centro direktorius Williamas Horsley, taip pat Lietuvos internetinės žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė ir UNESCO Išraiškos laisvės padalinio atstovas Marius Lukošiūnas.

   Žurnalistų saugumo temai Lietuva skiria ypač daug dėmesio. 2015 m. Lietuvos pastangomis Jungtinių Tautų Saugumo Taryba vienbalsiai priėmė rezoliuciją dėl žurnalistų apsaugos konfliktų zonose. Užsienio reikalų ministerija žiniasklaidos priemonių atstovams rengia vizitus į konfliktų zonas ir tematinius mokymus apie darbo specifiką konfliktų metu.

   Konferenciją rengia Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos žurnalistų sąjunga bei ESBO Atstovo žiniasklaidos laisvei biuras, bendradarbiaudami su Kultūros ministerija ir Friedricho Eberto fondu.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ESBO.jpg

   Šiandien Vienoje vykusioje diskusijoje buvo įkurta neformali Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žurnalistų saugumo draugų grupė, prie kurios prisijungė 15 ESBO šalių. Šios grupės įkūrimą inicijavo Lietuva kartu su Prancūzija ir Švedija.

   Daugiašaliai santykiai »
   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   IMG_1461.JPG

   Jungtinių Tautų (JT) biure Ženevoje vykusiose JT švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ir JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro organizuotose daugiašalėse konsultacijose Lietuva pasidalino sukaupta patirtimi ir pateikė rekomendacijas dėl tolesnio JT veiksmų plano dėl žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu įgyvendinimo.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vilniuje liepos 3 dieną vyks tarptautinė konferencija „Žurnalistų saugumas – nauji iššūkiai ir koordinuotas atsakas“, kurioje ketinama įvertinti žurnalistų saugumo padėtį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) regione ir aptarti naujus iššūkius, kylančius žurnalistų darbe – propagandą, neapykantos sklaidą internetinėje žiniasklaidoje, suvaržymus socialinėje žiniasklaidoje, informacinių šaltinių apsaugą, darbą konfliktų zonose, moterų žurnalisčių saugumą ir kitas grėsmes.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata