Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius su Lietuvai akredituotais ES šalių ambasadoriais aptarė ES aktualijas

Sukurta 2017.07.13 / Atnaujinta 2017.07.13 15:15

Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Estija liepos 13 dieną sukvietė ES šalių narių ir ES šalių kandidačių atstovybių vadovus į susitikimą su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi aptarti ES aktualijas.

Susitikime ministras pristatė Lietuvos požiūrį dėl ES ateities, poziciją dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES derybų sąlygų, situaciją Ukrainoje, Gruzijoje ir Moldovoje, šių dienų saugumo ir gynybos aktualijas regione ir visoje Europoje. L. Linkevičius taip pat informavo apie Lietuvos poziciją liepos 17 d. Briuselyje Užsienio reikalų tarybos darbotvarkėje numatytais – ES globalios strategijos, Libijos, migracijos ir Šiaurės Korėjos – klausimais.

L. Linkevičius, kalbėdamas apie pasirengimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Briuselyje ir tikėtinus jo rezultatus, pažymėjo, kad „Rytų partneriams reikia europinės perspektyvos. Jeigu Vakarų Balkanų šalis motyvavome suteikdami joms viltį ateityje tapti visateisėmis ES narėmis, tą patį turime padaryti ir su angažuotais Rytų partneriais. Tikimės, kad viršūnių susitikime rudenį Rytų partneriams bus suteikta dar didesnė motyvacija siekti reformų dėl savo ateities“.

Šis renginys yra tradicinis ES Tarybai pirmininkaujančios šalies organizuojamas susitikimas Lietuvai akredituotiems ES šalių ir šalių kandidačių atstovybių vadovams.

Naujienlaiškio prenumerata