Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos vadovu

Sukurta 2017.02.28 / Atnaujinta 2017.02.28 20:55
  L. Linkevičius susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos vadovu

  Vizito Ženevoje metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 28 dieną susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaliniu direktoriumi Roberto Azevedo. Ministras pasveikino R. Azevedo su jo perrinkimu antrajai kadencijai ir pasidžiaugė PPO Prekybos palengvinimo susitarimo (TFA) įsigaliojimu.

  „Šis susitarimas – tai ne tik itin reikšmingas pirmosios R. Azevedo kadencijos laimėjimas, bet ir istorinis Pasaulio prekybos organizacijos pasiekimas. Ekspertų vertinimu, tarptautinės prekybos kaštai turėtų sumažėti daugiau nei 14 procentų“, – pabrėžė ministras.

  Derybos dėl Prekybos palengvinimo susitarimo buvo baigtos Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu. Susitarimo įgyvendinimas visų šalių eksportuotojams palengvins ir supaprastins muitinės ir pasienio procedūras, sumažins biurokratinę naštą, padidins informacijos prieinamumą, užtikrins didesnį skaidrumą, ženkliai sumažins su prekyba susijusius kaštus.  

  Susitikimo metu ministras taip pat išreiškė tvirtą Lietuvos paramą stipriai, taisyklėmis grįstai daugiašalės prekybos sistemai. L. Linkevičius pabrėžė, jog PPO yra šios sistemos šerdis, o jos  sklandžiai funkcionuojantis ginčų sprendimo mechanizmas padeda ne tik efektyviai spręsti tarp šalių kylančias problemas, bet ir, nepaisant pasaulyje plintančių antiprekybinių nuotaikų, užtikrina PPO narių pasitikėjimą organizacija.

  L. Linkevičius pabrėžė, jog Lietuva ypač vertina PPO vaidmenį reaguojant į pasaulinių prekybos taisyklių pažeidimus. Jie yra itin juntami nedidelėse ekonomikose, stipriai priklausomose nuo užsienio prekybos.

  „Lietuva yra itin suinteresuota tinkamu Pasaulio prekybos organizacijos taisyklių ir įsipareigojimų įgyvendinimu. Ypatingą dėmesį skiriame regiono partnerėms, aktyviai dalyvaujame su prekyba susijusiuose techninės paramos projektuose ir esame pasiryžę tęsti šią prasmingą veiklą“, – sakė ministras.  

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  donationlithu121217_lg.jpg

  Buenos Airėse vykstančioje 11-oje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gruodžio 11 dieną susitiko su PPO generaliniu direktoriumi Roberto Azavedo ir pabrėžė, kad Lietuva tvirtai tiki daugiašalės prekybos taisyklių nauda ir skiria ypatingai didelį dėmesį jų įgyvendinimui.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata