Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvoje viešės Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras

Sukurta 2017.07.07 / Atnaujinta 2017.07.07 11:18

Lietuvoje liepos 11 dieną viešės Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras šeichas Abdullah Bin Zayed Al Nahyan. Jis susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Vizito metu numatoma pasirašyti susitarimo memorandumą dėl Jungtinių Arabų Emyratų ir Lietuvos Respublikos išduotų vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimo. Ketinama aptarti intensyvesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes ekonomikos, energetikos srityse bei pasikeisti nuomonėmis dėl bendros politinės ir saugumo situacijos Artimųjų Rytų regione.

Jungtiniai Arabų Emyratai – stambus finansinis, tranzito ir prekybos centras. Lietuva palaiko draugiškus ryšius su šia naftos ir dujų turtinga Artimųjų Rytų valstybe. Joje yra didžiausia lietuvių bendruomenė regione, nuo 2013 m. veikia lituanistinė mokyklėlė. Kasmet turistų iš Lietuvos skaičius į Jungtinius Arabų Emyratus vis didėja.

Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metais. 2016 m. Lietuvos ambasadoriumi Jungtiniams Arabų Emyratams paskirtas Arvydas Daunoravičius, reziduojantis Egipte. Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras Lietuvoje jau lankėsi 2009 ir 2014 metais.

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: liepos 11 d. 12.50 val. Užsienio reikalų ministerijoje vyks Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų ministrų spaudos konferencija. Registracija vykdoma ministerijos tinklapyje iki liepos 11 d. 11 val.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Jungtiniai arabu emyratai2.jpg

Gruodžio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Jungtinių Arabų Emyratų (JAE)  užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministrą Abdullah bin Zayed Al Nahyaną JAE Nacionalinės dienos proga. Laiške ministras L. Linkevičius išreiškė siekį puoselėti abiem pusėms naudingą Lietuvos ir JAE dvišalį bendradarbiavimą.

Dvišaliai santykiai »
82258_bd2c8c3c825b60c79005a8771387fff2.jpg

Lietuvos Prezidentės delegacijoje Jungtinėse Arabų Emyratuose besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  su Jungtinių Arabų Emyratų ekonomikos ministru Sultanas Bin Saeed Al Mansoori pasirašė Susitarimą dėl Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų ekonominio ir techninio bendradarbiavimo.

Dvišaliai santykiai »
35723541441_6588b76981_k.jpg

Lietuvoje liepos 11 dieną viešėjo Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras šeichas Abdullah Bin Zayed Al Nahyan. Jis susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata