Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Suomijos ekspertai padės stiprinti viešąjį saugumą Jordanijoje

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 14:04
  Lietuvos ir Suomijos ekspertai padės stiprinti viešąjį saugumą Jordanijoje

  Jordanijos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija pranešė, kad Lietuvos ir Suomijos konsorciumui patikėta įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimams stiprinti.

  Šį pirmą Lietuvos vadovaujamą projektą Pietų kaimynystės regione kartu su partneriais iš Suomijos įgyvendins Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybinė sienos apsaugos tarnyba. Projekto tikslas – stiprinti Jordanijos viešąjį saugumą užtikrinančios tarnybos gebėjimus strateginio valdymo, žmogiškųjų išteklių valdymo bei vadybos srityse. Projekto komanda konsultuos Jordanijos kolegas rengiant organizacijos vystymo planus bei jų įgyvendinimo metodologijas. Lietuvos ir Suomijos ekspertai padės tobulinti kokybės vadybos ir profesionalios karjeros plėtojimo sistemas, taip pat prisidės kuriant kokybiškas darbuotojų mokymų programas. Beveik dvejų metų trukmės, 1,5 mln. eurų biudžeto projekto administravimą ir finansinį valdymą užtikrins Centrinė projektų valdymo agentūra. 

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 86 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 78,7 milijonus eurų. Rytų kaimynystės šalyse įgyvendinta daugiau kaip 30, o Pietų kaimynystėje – 2 projektai (Egipte). Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičiui išaugus nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m., Europos Komisijos duomenimis, Lietuva yra viena sėkmingiausių ES šalių ES Dvynių programoje. Šiemet Lietuvos laimėjimų sąraše jau 8 Dvynių projektai už bendrą 9,6 mln. eurų sumą.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  181123 Zagrebas Twinningo uždarymas2.jpg

  Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje sėkmingai įgyvendino Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

  Dvišaliai santykiai »
  twinning.png

  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata