Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos užsienio reikalų viceministras sveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę su veiklos 70-mečiu

Sukurta 2017.06.03 / Atnaujinta 2017.06.03 19:00
  Lietuvos užsienio reikalų viceministras sveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę su veiklos 70-mečiu

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 2 d. Londone pasveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę (JKLB), šiemet švenčiančią savo veiklos 70-mečio jubiliejų.

  „Jau 70 metų bendrai veiklai sujungiate įvairių pomėgių ir skirtingo amžiaus Jungtinės Karalystės lietuvius, taip prisidėdami prie lietuvybės puoselėjimo. Smagu matyti, kaip aktyviai Jūs dalyvaujate kultūrinėje ir pilietinėje veikloje, mokote vaikus lietuvių kalbos ir tęsiate renginių tradicijas. Tai yra didelė parama ugdant patriotiškumą. Ryšių su Tėvyne išlaikymas, bendrų projektų vykdymas, neatitrūkimas nuo valstybės gyvenimo leidžia vienaip ar kitaip, sugrįžus į Lietuvą ar gyvenant užsienyje, dalyvauti mūsų šalies ateities kūrime“, – sveikindamas kalbėjo viceministras ir linkėjo neblėstančios energijos ir entuziazmo kartu kuriant Globaliąją Lietuvą. Aktyviai bendruomenės veikloje dalyvaujantiems Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės atstovams viceministras N. Germantas įteikė Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėkas.

  Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė įkurta 1947 m. Didžiosios Britanijos lietuvių sąjungos vardu. Jos įkūrėjas – lietuvis verslininkas Petras B. Varkala. Visą savo veikos gyvavimo laikotarpį JKLB skatino puoselėti lietuvišką kultūrą ir tapatybę, saugoti lietuvių kalbą. JKLB veikla neapsiribojo tik kultūrine veikla, nors meninės saviveiklos kolektyvai sėkmingai veikė visose lietuvių kolonijose, kur lietuviai būrėsi dainai, šokiui, teatrui. Per 70 savo gyvavimo metų JKLB kūrė fondus, rėmė Lietuvoje persekiojamus disidentus, žuvusiųjų Sibire ir Sausio 13-osios žudynėse nukentėjusiais šeimas, kovojant už Lietuvos Nepriklausomybę aktyviai dalyvavo Baltų Taryboje, Antibolševikinėje Tautų lygoje, Europiečių ryšių palaikymo grupėje, palaikė ryšius su Britanijos Parlamentu ir Lordų rūmais. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, suaktyvėjusi lietuvių emigracija į Jungtinę Karalystę įtakojo ir pokyčius lietuvių bendruomenėje. Ji tapo daug gausesnė, jaunesnė amžiumi, ieškanti naujų veiklos formų, siekianti į savo gretas pritraukti kuo daugiau įvairiose Jungtinės Karalystės vietose gyvenančių lietuvių. Šiuo metu bendruomenei vadovauja pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  LRG_ZGR07225.JPG

  Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  image1.jpeg

  Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Jau šeštus metus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu, visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus” atlieka užsienyje gyvenančių lietuvių internetinę apklausą. Apklausos tikslas – išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie diasporos poreikius ir jos ryšių su Lietuva stiprinimą.

  Užsienio lietuviai »
  _MG_2535_.jpg

  Spalio 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo jau ketvirtus metus organizuojamas seminaras Rytų kraštų lietuvių  jaunimui, kuriuo siekiama palaikyti ir stiprinti ryšius su užsienio šalyse gyvenančiais lietuviais ir lietuvių kilmės asmenimis.

  Užsienio lietuviai »
  20180911URM1373.JPG

  „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija, rugsėjo 11 dieną surengė jau antrą Lietuvos savivaldybių atstovams skirtą seminarą, kurio tikslas – aptarti savivaldybių vaidmenį siekiant įtraukti užsienio lietuvius į Lietuvos gyvenimą, stiprinti jų aktyvesnį įsitraukimą į regionų bendruomenes, pasidalinti patirtimi, iššūkiais ir pasiekimais.

  Ministerijos naujienos »
  su svietimo ministru.jpg

  Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata