Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Taline su Jungtinės Karalystės kolega D. Raabu aptarė svarbiausius bendradarbiavimo klausimus

Sukurta 2021.03.11 / Atnaujinta 2021.03.11 08:25

Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Taline susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo sekretoriumi Dominicu Raabu. Susitikimo metu buvo apsikeista pozicijomis dėl santykių su Kinija ir Rusija, bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis, ekonominio bendradarbiavimo perspektyvų.

„Lietuva yra suinteresuota su Jungtines Karalyste toliau plėtoti tarpusavio ryšius įvairiose srityse. Matome didelį potencialą stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, ypač tokiose srityse kaip gyvybės mokslai ir biotechnologijos, įskaitant vakcinų gamybą“, - sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras padėkojo Jungtinei Karalystei už indėlį, stiprinant regioninį saugumą. G. Landsbergis akcentavo transatlantinių ryšių svarbą bei bendradarbiavimą NATO.

„Esame bendraminčiai dėl politikos Rusijos atžvilgiu ir santykių su Rytų partnerystės šalimis. Šia prasme labai svarbu siųsti vieningą Europos Sąjungos, JK ir JAV žinią dėl mūsų paramos euroatlantinės integracijos kelią pasirinkusioms Rytų kaimynėms bei padėti joms įgyvendinti reikalingas reformas“, - pažymėjo G. Landsbergis.

Didelis dėmesys susitikimo metu buvo skirtas demokratijos plėtrai ir žmogaus teisių užtikrinimo klausimui. „Lietuva laikosi pozicijos, kad žmogaus teisių užtikrinimo būtinybė yra universali, nepriklausomai nuo to, kur vyksta pažeidimai – Rusijoje ar Kinijoje. Atsižvelgiant į tai, santykių su Kinija peržiūra yra vienas iš Lietuvos naujosios Vyriausybės prioritetų“, - sakė ministras.

Susitikimo metu G. Landsbergis taip pat iškėlė klausimą dėl JK sprendimo Lietuvai ir kitoms keturioms ES šalims netaikyti nuolaidos darbo vizoms gauti. Sutarta, kad toliau bus ieškoma būdų, kaip šią problemą išspręsti.