Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Pietų Afrikoje pasveikinti Lietuvos ambasados vykdomo vystomojo bendradarbiavimo projekto dalyviai

Sukurta 2017.07.05 / Atnaujinta 2017.07.05 10:50
   Pietų Afrikoje pasveikinti Lietuvos ambasados vykdomo vystomojo bendradarbiavimo projekto dalyviai
   Pietų Afrikoje pasveikinti Lietuvos ambasados vykdomo vystomojo bendradarbiavimo projekto dalyviai
   Pietų Afrikoje pasveikinti Lietuvos ambasados vykdomo vystomojo bendradarbiavimo projekto dalyviai

   Lietuvos ambasadoje Pretorijoje liepos 4 dieną pasveikinti du jauni pietų afrikiečiai, atrinkti liepos 10–16 dienomis dalyvauti „Transparency International“ Skaidrumo mokykloje Vilniuje.

   Lietuva, didindama paramą vystymuisi ir siekdama prisidėti prie naujosios Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų tikslų, palaipsniui plečia paramos teikimo geografiją. 2017 metais Lietuvos ambasada Pretorijoje pirmą kartą įgyvendina vystomojo bendradarbiavimo projektą „Pietų Afrikos Respublikos jaunimo švietimas korupcijos prevencijos srityje“. Projektas įgyvendinamas kartu su Pietų Afrikoje puikiai žinoma „Corruption Watch“ organizacija. Iš daugiau nei 20 pietų afrikiečių, pareiškusių norą gauti stipendiją dalyvauti „Transparency International“ Skaidrumo mokykloje Vilniuje, ambasada kartu su „Corruption Watch“ atrinko du jaunuolius: Mzwandile Banjathwa ir Zamangwane Shabangu, kuriems yra finansuojamos kelionės išlaidos ir mokyklos mokestis. 

   Renginio metu Mzwandile ir Zamangwane padėkojo už ambasados suteiktą galimybę susipažinti su naujausiomis tendencijomis korupcijos prevencijos srityje bei apsilankyti Lietuvoje. Ambasados trečiasis sekretorius Martynas Taujanskas pasveikino programos dalyvius, įteikė jiems vizas bei padėkojo programos partneriams už puikų bendradarbiavimą. „Corruption Watch“ vykdantysis direktorius David Lewis bei Pietų Afrikos savivaldos asociacijos (SALGA) provincijos vykdantysis direktorius Lucky Leseane taip pat pasidžiaugė Lietuvos indėliu į antikorupcinę veiklą Pietų Afrikoje ir išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas tęsis ir kitais metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   PAR.jpg

   Rugsėjo 28 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) kartu su Ūkio ministerijos VšĮ „Versli Lietuva“ surengė Lietuvos inžinerinių įmonių, gaminančių ir eksportuojančių automobilinius komponentus pristatymą PAR asocijuotų verslo struktūrų bei verslo įmonių atstovams.

   Atstovybių naujienos »
   _MG_7781.jpg

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Suverenaus Maltos Ordino Didžiuoju Hospitalieriumi Dominique de La Rochefoucauldu de Montbelu bei pasaulinės pagalbos organizacijos „Malteser International“ generaliniu sekretoriumi Ingo Ratke. Susitikimo tikslas buvo aptarti bendradarbiavimo galimybes humanitarinės pagalbos ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Darzelis_1.jpg

   Rugpjūčio 27-28 dienomis Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis lankėsi Mariupolyje, kur susitiko su Mariupolio miesto administracijos atstovais ir atidarė sensorinį kambarį viename iš miesto darželių.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-2414.jpg

   Užsienio reikalų ministerijoje gegužės 4 dieną pasirašytos Lietuvos dvišalio vystomojo bendradarbiavimo paramos projektų įgyvendinimo sutartys su Aleksandro Stulginskio universitetu ir viešąja įstaiga „Afrikos tyrimai ir konsultacijos“, kurie šiais metais vykdys projektus dviejose Užsachario Afrikos šalyse – Malyje ir Nigerijoje.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Gegužės 4 dieną Užsienio reikalų ministerijoje viceministras Neris Germanas pristatys Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektus, planuojamus įgyvendinti Užsachario Afrikoje, kuriais Lietuva siekia solidariai prisidėti prie ES ir tarptautinės bendruomenės pastangų atsakyti į augančius iššūkius Užsacharyje ir ypač į padidėjusius nelegalios migracijos srautus iš šio regiono šalių. Renginio metu bus pasirašytos sutartys su projektų vykdytojais dėl projektų įgyvendinimo Malyje ir Nigerijoje 2017 metais.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 27 dieną vykusiame išplėstiniame Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo daugiau kaip 40 Lietuvos valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir verslo asociacijų atstovai, aptarta Lietuvos parama vystymuisi 2016 metais, tarpinstitucinio vystomojo bendradarbiavimo veiklos plano 2018–2020 m. projektas, dalyvavimo Europos Sąjungos Dvynių programoje nauda ir aktyvesnio įsitraukimo galimybės, pasikeitimai vystomojo bendradarbiavimo teisinėje bazėje.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Naujienlaiškio prenumerata