Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Pirmajame Lietuvos - Saudo Arabijos verslo forume sutarta dėl dvišalių verslo ryšių skatinimo

Sukurta 2018.04.12 / Atnaujinta 2018.04.12 18:35
   Pirmajame Lietuvos - Saudo Arabijos verslo forume sutarta dėl dvišalių verslo ryšių skatinimo
   Pirmajame Lietuvos - Saudo Arabijos verslo forume sutarta dėl dvišalių verslo ryšių skatinimo

   Balandžio 12 dieną Rijade, Saudo Arabijos sostinėje, surengtas pirmasis Lietuvos-Saudo Arabijos verslo forumas, kuriame pasirašytas Supratimo memorandumas, skirtas dvišalių verslo ryšių tarp abiejų šalių skatinimui.

   Verslo forumo, kuriame dalyvavo Saudo Arabijos Pramonės ir prekybos rūmų tarybos generalinis sekretorius Dr. Saud Al Mashari, maisto ir žemės ūkio produkcijos, atsinaujinančių išteklių, medienos ir baldų, sveikatos priežiūros kompanijos sveikino Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kuris kartu su Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, VŠĮ „Versli Lietuva“ atstovais bei verslo delegacija lankosi Saudo Arabijos Karalystėje šios šalies užsienio reikalų ministro Adelio Al-Jubeiro kvietimu.

   Memorandumas pasirašytas tarp VšĮ "Versli Lietuva" ir Saudo Arabijos Pramonės ir prekybos rūmų tarybos. Tikimasi, kad jis padės toliau plėtoti tiesioginius abiejų šalių verslo organizacijų ryšius, rengti verslo misijas.

   Vizito Rijade metu taip pat surengti darbiniai susitikimai Saudo Arabijos Prekybos ir investicijų ministerijoje bei Maisto ir vaistų tarnyboje. Prekybos ir investicijų ministerijoje buvo aptarti potencialaus bendradarbiavimo sektoriai, ekonominių organizacijų vaidmuo, dalyvavimas tarptautinėse verslo mugėse. Maisto ir veterinarijos tarnyboje buvo aptartos galimybės išduoti Lietuvos maisto produktų importui į Saudo Arabiją reikalingus sertifikatus. 

   2017 metais Lietuvos ir  Saudo Arabijos prekybos apyvarta buvo 382,4 mln. eurų. 2017 metais Lietuvos eksportas į Saudo Arabiją sudarė 171,6 mln. eurų, ir, palyginus su 2016 metais, augo apie 15 proc.  2017 metais Lietuvos importas iš Saudo Arabijos sudarė 210,8 mln. eurų ir augo 116 proc. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Consultas Políticas ROU - Lituania 01.jpg

   Vasario 14 dieną Montevidėjuje, Urugvajuje, surengtos Lietuvos ir Urugvajaus politinės konsultacijos. Jų metu Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir Urugvajaus  užsienio reikalų viceministras Ariel Bergamino skyrė didelį dėmesį situacijai Pietų Amerikoje ir Europoje, aptarė būdus, kurie paskatintų abiejų šalių verslą aktyvesniems ryšiams ir leistų geriau panaudoti prekybinį potencialą.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20190215_191817res.jpg

   Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15 dieną susitiko su Japonijos užsienio reikalų ministru Taro Kono.

   Dvišaliai santykiai »
   20180908URM2634.JPG

   Rugsėjo 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Japonijos parlamentiniu užsienio reikalų viceministru Matsunori Okamoto. Japonijos užsienio reikalų ministerijos delegacija atvyko į Lietuvą pirmajam Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimui.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   IMG_2787 (002).jpg

   Rugsėjo 26 dieną Tamperėje (Suomija) vykstančioje didžiausioje Suomijoje inžinerijos pramonės parodoje „Alihankina“ surengtas Lietuvos verslo galimybių pristatymo renginys. Jį inicijavo ir organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Suomijoje kartu su Lietuvos inžinerijos pramonės asociacija „Linpra“ bei Tamperės regiono prekybos rūmais.

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
   20180410_134003.jpg

   Balandžio 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Saudo Arabijos Ministrų kabineto nariu, užsienio reikalų valstybės ministru Dr. Nizaru bin Obaidu Madaniu aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas. Susitikimo metu buvo nutarta skatinti verslo ir ekonominius santykius, užmegzti kultūrinius ir žmogiškuosius ryšius. Siekiant stiprinti politinį dialogą, buvo pasirašytas Supratimo memorandumas dėl dvišalių politinių konsultacijų. 

   Dvišaliai santykiai »

   Balandžio 9-13 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius užsienio reikalų ministro Adelio Al-Jubeiro kvietimu lankysis Saudo Arabijos Karalystėje. Kartu su L. Linkevičiumi vyksta Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, VŠĮ „Versli Lietuva“ atstovai bei verslo delegacija.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata