Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas

Sukurta 2017.06.24 / Atnaujinta 2017.06.25 10:46
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas
   Sankt Peterburge pagerbtas arkivyskupo T. Matulionio atminimas

   Birželio 24 dieną, arkivyskupo Teofilio Matulionio beatifikacijos išvakarėse, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų katedroje Sankt Peterburge Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge ir miesto bendruomenė surengė arkivyskupui Teofiliui Matulioniui pagerbti skirtą koncertą.

   Lietuvių ir Sankt Peterburgo katalikų bendruomenių nariams, Sankt Peterburge reziduojantiems diplomatams, visuomenės atstovams koncertavo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos choras (vad. N. Romanovas), A. Paulavičiaus vardo jaunimo simfoninis orkestras (vad. prof. A. Vasiljevas), Lietuvos, Estijos ir Latvijos bendruomenių choras „Balticum“. 

   Vakare vyko šv. Mišios lietuvių ir rusų kalbomis, kurias laikė iš Lietuvos atvykę kunigas Rimantas Gudelis ir kunigas Vadimas Šajkevičius

   Koncerto metu buvo renkamos lėšos arkivyskupo T. Matulionio statytos bažnyčios atstatymui. Sovietmečiu iš bažnyčios buvo padarytas keturių aukštų bendrabutis, šiuo metu vyksta atstatymo darbai, o šv. Mišios laikomos cokoliniame aukšte įrengtose patalpose.

   Arkivyskupo T. Matulionio gyvenimas glaudžiai susijęs su Sankt Peterburgu – čia jis baigė kunigų seminariją, ilgą laiką gyveno – buvo vikaru, parapijos klebonu, valdžią paėmus komunistams, buvo nuteistas kalėti, vėliau buvo išlaisvintas, tapo vyskupu. 1929 m. T. Matulionis vėl buvo įkalintas, išsiųstas dirbti sunkiausių darbų. Į Lietuvą grįžo po to, kai Lietuvos ir Sovietų Sąjungos vyriausybės susitarė pasikeisti kaliniais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_6577.JPG

   Sankt Peterburgo A.Štiglico taikomosios dailės akademijoje atidaryta bendra su Vilniaus dailės akademija paroda „Dvi akademijos. Vilnius-Peterburgas. Vaizdas ir materija“. Ši pirmoji tokios apimties bendra Lietuvos ir Sankt Peterburgo taikomosios dailės paroda – praėjusių  metų lapkričio mėn. pasirašytos bendradarbiavimo sutarties rezultatas.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_6146.jpg

   Sekmadienį, balandžio 9 dieną, Sankt Peterburge atidengtas atminimo ženklas lietuvių kilmės rašytojui ir dailininkui Juozui Jurkūnui (1895–1938). Ant namo Rylejevo g. 17/19, kuriame gyveno J. Jurkūnas ir iš kurio buvo išvežtas sušaudyti, fasado buvo pritvirtinta projekto „Paskutinis adresas“ lentelė.

   Atstovybių naujienos »
   dubov_750_auto_5_80.jpg

   Lietuvos generalinis konsulas Sankt Peterburge Dainius Numgaudis kovo 17–18 dienomis lankėsi Murmanske, kur susitiko su Murmansko srities pareigūnais ir lietuvių bendruomene, dalyvavo fotografo Renato Jakaičio parodos atidaryme.

   Atstovybių naujienos »
   1124koncertas.jpg

   Sankt Peterburge paminėtos Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos diplomatinių santykių atkūrimo 25 metinės: lapkričio 24 d. Lietuvos Respublikos generalinio konsulato darbuotojai kartu su Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos vadovais ir moksleiviais lankėsi Vaikų kaime SOS Puškin, kur buvo surengtas socialinis projektas „Kelionė į Lietuvą”.

   Atstovybių naujienos »

   Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotojai, čia koncertuoti atvykę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai, Lietuvos verslo atstovai lapkričio 24 dieną vaikų kaime „SOS Puškin“ rengia socialinį projektą „Kelionė į Lietuvą“. Vaikų kaimo gyventojams bus pristatyta Lietuva, koncertuos M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai, vaikai mokysis lietuviškų dainelių, bus vaišinami lietuviškais skanėstais.

   Atstovybių naujienos »

   Trečiadienį, lapkričio 9 dieną, Sankt Peterburge esančioje Rusijos mokslų akademijos bibliotekoje atidaroma paroda Eduardo Volterio 160-osioms gimimo metinėms paminėti. E. Volteris – žymus kalbininkas, etnografas, archeologas, vienas iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) įkūrimo iniciatorių.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata