Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Šiaurės ir Baltijos jūros regiono ekspertai Vilniuje nagrinėja neplatinimo ir ginklų kontrolės iššūkius

Sukurta 2017.06.05 / Atnaujinta 2017.06.05 15:06
   Šiaurės ir Baltijos jūros regiono ekspertai Vilniuje nagrinėja neplatinimo ir ginklų kontrolės iššūkius
   Šiaurės ir Baltijos jūros regiono ekspertai Vilniuje nagrinėja neplatinimo ir ginklų kontrolės iššūkius

   Vilniuje birželio 5–6 dienomis vyksta Neplatinimo saugumo iniciatyvos (Proliferation Security Initiative, PSI) regioninis seminaras Šiaurės ir Baltijos jūros šalims, skirtas PSI tikslų įgyvendinimui ir regioniniam bendradarbiavimui stiprinti masinio naikinimo ginklų (MNG) ir įprastinės ginkluotės neplatinimo srityje.

   Lietuvos URM šį renginį organizuoja bendradarbiaudama su JAV valstybės ir Gynybos departamentais,  Jungtiniu karinių pajėgų štabu, Gynybos grėsmių mažinimo agentūra (DTRA) ir JAV karinių pajėgų vadaviete Europoje (USEUCOM).

   Dviejų dienų trukmės renginyje Vilniuje dalyvauja 75 atstovai iš daugiau nei dešimties valstybių: JAV, Baltijos ir Šiaurės jūros regiono ir Vakarų Europos PSI grupių. Seminaro dalyviai sieks aptarti Baltijos jūros regiono platinimo iššūkius, gilinti institucijų kompetenciją ir bendradarbiavimą, aptars masinio naikinimo ginklų neplatinimo įsipareigojimų vykdymą ir dalyvaus stalo pratybose (TTX), kurios skirtos su masinio naikinimo ginklų platinimu susijusio scenarijaus tyrimui ir atvejų analizei. Pratyboms pasibaigus planuojamas PSI ekspertų grupės pažintinis vizitas į Medininkuose įsikūrusį Branduolinio saugumo kompetencijos centrą, kuriame grupė susipažins su 2012 m. įkurto centro veikla, jo platinimo užkirtimo procese naudojama įranga ir technologijomis, regioninio bendradarbiavimo projektais.

   PSI – 2003 m. įsteigta JAV iniciatyva, tai JAV nacionalinės strategijos kovai su masinio naikinimo ginklų platinimu (2002) tąsa. Nuo iniciatyvos paskelbimo PSI principų pareiškimą jau yra pasirašiusios 105 valstybės (įskaitant Lietuvą), taip prisijungusios prie principų ir įsipareigojimų nacionalinėmis ir tarptautinėmis teisinėmis priemonėmis užkirsti MNG platinimą valstybėms ir nevalstybiniams veikėjams. Per įvairius PSI gebėjimų stiprinimo renginius (seminarus, pratybas, susitikimus), šalys siekia vystyti teisines, diplomatines ir ekonomines kontrplatinimo priemones,  kurti ir stiprinti sprendimų priėmėjų bei neplatinimo ekspertų bendruomenę.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_20180619_130745s.jpg

   Birželio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Stokholme (Švedija) susitiko su Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrais.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Ministras Linas Linkevičius birželio 19 dieną dalyvaus Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris tradiciškai vyksta kiekvienais metais ir yra skirtas aptarti aktualius regionų  bendradarbiavimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   20180314_nb8.jpg

   Kovo 14 dieną  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Stokholme dalyvavo  Šiaurės ir Baltijos Aštuoneto (Nordic Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministerijų atstovų susitikime, kur buvo  aptariami regiono saugumo, „Brexit",  hibridinių grėsmių, kibernetinio ir energetinio saugumo, santykių su Rusija klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-5303.JPG

   Sausio 19 dieną  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Švedijos ambasadoje Vilniuje atidarė metinę Šiaurės ir Baltijos  šalių konferenciją, skirtą regiono klausimams bei iššūkiams aptarti. Tradiciškai metų pradžioje rengiamame politikos, akademinės bendruomenės ir ambasadų atstovų susitikime apžvelgtos regiono saugumo, visuomenės atsparumo propagandai, hibridinių grėsmių ir energetinio saugumo problemos.

   Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, URM Politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvaus Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos ir JAV užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime. Šios iniciatyvos rėmuose taip pat vyks Baltijos valstybių, JAV ir Šiaurės Europos šalių dialogas gynybos srityje.

   Daugiašaliai santykiai »
   1129latvija.jpg

   Lapkričio 29 dieną Lietuvos ambasados Latvijoje iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata