Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Tiranoje pažymėtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis

Sukurta 2018.11.27 / Atnaujinta 2018.11.27 13:32
  Tiranoje pažymėtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis

  Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

  Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas svečius supažindino su ilgaamže Lietuvos valstybingumo tradicija, dalinosi Albanijai svarbia Lietuvos eurointegracine patirtimi, atkreipė dėmesį į naujausius pavyzdžius, kuomet paminama tarptautinė teisė ir kėsinamasi į kitų valstybių suverenitetą. 

  „Ilga kova dėl laisvės ir grįžimo į Europos tautų šeimą suformavo Lietuvos politinėje pasaulėžiūroje aiškų, laisvės idėja grįstą Europinį tikslą. Mes negalime būti visiškai laisvi, kol mūsų kaimynai patiria spaudimą. Naujausias pavyzdys – Rusijos išpuolis prieš Ukrainos laivus netoli Rusijos okupuoto Krymo, Kerčės sąsiauryje. Lietuva kviečia tarptautinę bendruomenę griežtai pasmerkti nepateisinamus Rusijos veiksmus ir imtis visų priemonių, kad jie būtų nedelsiant nutraukti ir ateityje nepasikartotų“, – sakė Lietuvos ambasadorius. 

  Lietuvos ambasadorius pakartojo, kad Lietuva remia Albaniją ES integracijos kelyje ir pasveikino tvirtus Albanijos vyriausybės įsipareigojimus ir prioritetinių reformų įgyvendinimą, kas yra labai svarbu siekiant šaliai kitų metų vasarą gauti pakvietimą pradėti derybas dėl narystės ES. 

  Ambasadorius R. Kačinskas taip pat dėkojo Albanijai už indėlį į Baltijos šalių saugumą – Albanijos karių kontingentas dalyvauja NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Latvijoje veikloje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 20 dieną Taline įvyko bendra Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencija su Albanijos užsienio reikalų ministru Gent Cakaj.

  Daugiašaliai santykiai »
  Tymon Markowski nuotr..jpg

  Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Estijos Europos reikalų viceministru Martu Volmeru lankėsi Skopjė (Šiaurės Makedonija) bei Tiranoje (Albanija).

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais lankysis Skopjėje (Šiaurės Makedonijoje) bei Tiranoje (Albanija).

  Daugiašaliai santykiai »
  foto3.jpg

  Vasario 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Taryboje diskutuota apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija. ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė papildomus 10 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Albanijai, kurie bus pervesti Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Draugijų federacijai.

  Ministerijos naujienos »

  Spalio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, kuriame bus įvertinta Šiaurės Makedonijos ir Albanijos pažanga įgyvendinant reformas, būtinas pradėti derybas dėl šių šalių narystės Europos Sąjungoje (ES).

  Daugiašaliai santykiai »