Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija sveikina ES Tarybos patvirtintas tikslines ribojamąsias priemones Rusijos valdžios pareigūnams

Sukurta 2021.03.02 / Atnaujinta 2021.03.02 17:39

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams. Ribojamosios priemonės pritaikytos pagal 2020 metų gruodžio 7 dieną patvirtintą ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą, vadinamąjį ES Magnitskio įstatymą, atsižvelgiant į tai, kad Rusijoje nuolat ir šiurkščiai pažeidžiamos žmogaus teisės.

Sankcijos bus taikomos Rusijos Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktoriui Aleksandrui Kalašnikovui, Rusijos Tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastrykinui, Rusijos generaliniam prokurorui Igoriui Krasnovui ir Rusijos Nacionalinės gvardijos direktoriui Viktorui Zolotovui. Šie keturi pareigūnai yra pirmieji pagal naująjį ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą sankcionuoti asmenys. Tikslinės ribojamosios priemonės apima draudimą atvykti į ES ir Bendrijos jurisdikcijoje esančio šių asmenų turto įšaldymą.

ES globalus sankcijų režimas gali būti taikomas už šiuos žmogaus teisių pažeidimus: genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, rimtus žmogaus teisių pažeidimus (kankinimą, vergovę, neteisminį žudymą, priverstinį dingimą, savavališką areštą ar sulaikymą), kitus pažeidimus - įskaitant, bet neapsiribojant šiais: prekyba žmonėmis, seksualinis smurtas ir smurtas dėl lyties, susirinkimų ir asociacijos laisvės pažeidimai, saviraiškos laisvės pažeidimai, religijos ir įsitikinimų laisvės pažeidimai, jei šie pažeidimai yra didelio masto ir sistemingi.