Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras aptarė labai svarbų narystės EBPO derybų etapą

Sukurta 2017.07.21 / Atnaujinta 2017.07.21 10:55

Liepos 21 dieną Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius susitiko su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci. Susitikime buvo diskutuota apie stojimo proceso aktualijas ir aptarti tolimesni darbai.

N. Bonucci pabrėžė, kad per paskutinį pusmetį Lietuva pasiekė didelę pažangą siekdama narystės organizacijoje. Jis pažymėjo, kad yra patenkintas bendradarbiavimu su stojimo procesą koordinuojančia Užsienio reikalų ministerija, tuo pačiu padėkojo ministrui ir už asmeninį įsitraukimą, palaikant EBPO reformų programą Lietuvai.

EBPO atstovas atkreipė dėmesį, kad stojimo procese laukia dar daug iššūkių: reikia priimti eilę svarbių įstatymų investicijų srityje, tobulinti žemės pardavimo tvarką, įgyvendinti reformas valstybės valdomų įmonių miškininkystės, kelių priežiūros srityse, tęsti pastangas kovojant su korupcija.

L. Linkevičius padėkojo už EBPO įžvalgas ir patarimus įgyvendinant reformas valstybėje.

„Narystė EBPO buvo ir išlieka prioritetu  dėl kurio yra sutarimas tarp visų valstybės institucijų. Lietuva įgyvendindama EBPO rekomendacijas tęs reformas ir sieks gauti kvietimą prisijungti prie organizacijos jau kitais metais“, - sakė ministras.

EBPO delegacija jau susitiko su Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros ir kitų institucijų atstovais. Susitikimuose buvo aptarti pagrindiniai stojimo iššūkiai, numatyti  tolesni darbai ir  patikslinti narystės terminai.

EBPO narėmis yra kol kas tik 35 pažangiausio ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo ir ilgalaikės visuomenės gerovės garantas. Būdama EBPO nare Lietuva gali tikėtis pritraukti daugiau investicijų, kurios kurtų naujas darbo vietas. Narystė organizacijoje, tikimasi, sumažins šalies tarptautinio skolinimosi kaštus.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

Daugiašaliai santykiai »

„Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-2229.JPG

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata