Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras akcentavo taikos, saugumo ir demokratinių institucijų svarbą darniam vystymuisi

Sukurta 2017.03.16 / Atnaujinta 2017.03.16 16:19

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 16 dieną Briuselyje neformaliame Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime diskutavo Europos konsensuso dėl vystymosi peržiūros klausimu.

„Darnus vystymasis neįmanomas be taikos, saugumo ir demokratinių institucijų, todėl ateityje reikia ieškoti didesnių vystomojo bendradarbiavimo sąsajų su saugumo ir gynybos politika, ypač ES kaimynystėje“, – sakė A. Zananavičius. Pasak viceministro, taip pat svarbu dėti visas pastangas siekiant įtraukti verslą, ypač smulkų ir vidutinį, į darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą.

Viceministras pabrėžė ir bendradarbiavimo su vidutinio pajamų lygio valstybėmis aktualumą, nes jos taip pat susiduria su rimtais iššūkiais. A. Zananavičius akcentavo būtinybę daugiau dėmesio skirti visuomenės informavimui apie darnaus vystymosi tikslus siekiant plačiosios visuomenės palaikymo.

2005 m. priimtas Europos konsensusas dėl vystymosi, kuriame nustatyti bendri ES institucijų ir valstybių narių vystomojo bendradarbiavimo tikslai, principai ir įsipareigojimai, yra peržiūrimas siekiant jį suderinti su Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarke iki 2030 metų.

Kalbėdami apie Europos Sąjungos ir Afrikos partnerystę, ES vystomojo bendradarbiavimo ministrai apsikeitė nuomonėmis, kaip ES ir valstybės narės galėtų geriau prisidėti prie struktūrinės Afrikos ekonomikos transformacijos bei Afrikos pastangų užtikrinti taiką ir saugumą.

„Ekonominė transformacija Afrikoje galima tik sukūrus verslui palankią aplinką ir įgyvendinant reformas. Tam turėtų būti panaudota ir ES valstybių narių turima reformų patirtis“, – sakė A. Zananavičius.

Darbo pietų metu ministrai diskutavo migracijos ir vystymosi tema ir aptarė pasiektą pažangą įgyvendinant ES ir šalių partnerių įsipareigojimus migracijos srityje ir tolesnius veiksmus, įskaitant pasirengimą ES išorinio investicijų plano įgyvendinimui.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus-9410.JPG

Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 30 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui“. Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvos įmones ieškoti verslo galimybių Afrikoje, kurioje informacinių technologijų ir telekomunikacijų sektorius turi didelį potencialą plėtrai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 22 dieną Briuselyje vyko Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikimas, kuriame Lietuvai atstovavo Lietuvos nuolatinė atstovė ES, ambasadorė Jovita Neliupšienė.

Europos Sąjunga » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
IMG_20180424_101025_resized_20180424_041345481 (002).jpg

Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 24 dieną vyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame aptarti 2017 metų Lietuvos oficialios paramos vystymuisi rezultatai, institucijų veikla įgyvendinant Tarpinstitucinį vystomojo bendradarbiavimo veiklos planą. Komisijos pirmininkas užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pristatė 2019–2021 metų Vystomojo bendradarbiavimo tarpinstitucinio veiklos plano projektą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje ambasadorė Jovita Neliupšienė vasario 20 dieną Briuselyje dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio sulaukė klausimas dėl Europos Sąjungos išorės finansinių instrumentų vidurio laikotarpio peržiūros.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
_MG_7781.jpg

Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Suverenaus Maltos Ordino Didžiuoju Hospitalieriumi Dominique de La Rochefoucauldu de Montbelu bei pasaulinės pagalbos organizacijos „Malteser International“ generaliniu sekretoriumi Ingo Ratke. Susitikimo tikslas buvo aptarti bendradarbiavimo galimybes humanitarinės pagalbos ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Naujienlaiškio prenumerata