Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje

Sukurta 2019.08.27 / Atnaujinta 2019.08.27 14:09
   Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje
   Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje

   Rugpjūčio 26 dieną Šiauliuose, Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, ministras Linas Linkevičius susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó, kuris atvyko į Lietuvą aplankyti Vengrijos karių, vykdančių NATO oro policijos misiją. Ministrai aptarė regioninio saugumo klausimus, Europos Sąjungos darbotvarkę, padėtį Ukrainoje, santykius su Rusija, dvišalius ir kitus klausimus.

   „Esame dėkingi Vengrijai už jos solidarumą ir paramą užtikrinant Baltijos valstybių ir regiono saugumą“, – sakė L. Linkevičius. 

   Jau antrą kartą po 2015 metų Vengrija vadovauja NATO oro policijos misijai iš Šiaulių su keturiais moderniais naikintuvus JAS „Gripen" ir beveik šimtu savo karinių oro pajėgų karių. Péteris Szijjártó patvirtino, kad 2022 metais Vengrija vėl vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje.  Ši vengrų misija yra jubiliejinė – 50-oji per 15 metų Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto aljanse. Lietuva ir Vengrija vysto dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje nuo 1997 metų.

   Vengrijos kariai nuolat dalyvauja pratybose Lietuvoje, taip pat prisideda rengiant mokymus Lietuvos karinių oro pajėgų kariams. Vengrija buvo pirmoji NATO valstybė po JAV, atsiuntusi rotacines pajėgas į Lietuvą kaip NATO Patikinimo priemonę 2014 metais.

   L. Linkevičius pažymėjo, kad kalbant apie Europos Sąjungos (ES) darbotvarkę šalių pozicijos daugeliu klausimų yra artimos, todėl glaudesnis bendradarbiavimas padėtų ginant abiejų šalių interesus Briuselyje.

   Abiejų šalių ministrai aptarė situaciją Ukrainoje ir santykius su Rusija. L. Linkevičius pabrėžė būtinybę išlaikyti ES dėmesį ir euroatlantinę vienybę dėl sankcijų Rusijos atžvilgiu bei paramos Ukrainai.

   Abi valstybės palaiko reguliarius dvišalius santykius, stiprėja ekonominiai ryšiai, prekybos apimtys auga. Mūsų šalys atranda bendradarbiavimo galimybių lazerių, farmacijos, kitose srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   92017_716a536fc26d2a1e9cea5b6281f4c094.jpg

   Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasados Vengrijoje diplomatų sutuoktinės dalyvavo tradicinėje Kalėdinėje labdaros mugėje.

   Atstovybių naujienos »
   91540_45a2b9d8279da5feef3c8c3ed5c830df.jpg

   Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Vytautas Pinkus pagerbė per 1956 metų Vengrijos revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Spalio 23 dienos išvakarėse ambasadorius kartu su ambasados darbuotojais ir lietuvių Vengrijoje atstovais padėjo vainikus bei uždegė atminimo žvakeles prie lietuviškų koplytstulpių Budapešto Naujosiose bei Kerepešio kapinėse.

   Atstovybių naujienos »
   2019-10-04 by MTI.jpg

   Spalio 4 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Vengrijoje Vytautas Pinkus įteikė Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos pasirašytus skiriamuosius raštus Vengrijos prezidentui Janošui Aderiui.

   Atstovybių naujienos »

   Rytoj, rugpjūčio 27 dieną, į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose dvišaliui susitikimui atvyksta užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  ir Vengrijos užsienio reikalų ministras Péteris Szijjártó  bei juos lydinčios delegacijos.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_5200_cr_mod.jpg

   Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė Pėčo universitete atidarė fotografijų parodą „Tai mūsų namai...“, kurioje pasakojama apie Lietuvos dainų švenčių tradicijas.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ministras susitiko su Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu.jpg

   Kovo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu (Gábor Diczházi), kuris kovo 4 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime aptartas saugumas regione ir dvišalis bendradarbiavimas.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata