Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vengrijos mieste Nyrbatore aptartas Stepono Batoro atminimo įamžinimas

Sukurta 2017.06.29 / Atnaujinta 2017.06.29 09:21
  Vengrijos mieste Nyrbatore aptartas Stepono Batoro atminimo įamžinimas

  Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė birželio 27 dieną lankėsi šiaurrytinėje šalies dalyje įsikūrusiame Nyrbatoro mieste, kuris laikomas Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gimtine. Susitikime su miesto meru Antalu Matė (Antal Máté) aptartos su S. Batoru susijusio istorinio palikimo išsaugojimo ir įamžinimo Lietuvoje ir Vengrijoje galimybės.

  Pokalbyje taip pat svarstyta tikimybė vienam iš Lietuvos miestų tapti Nyrbatoro miesto partneriu, susipažinta su miesto ekonominiu potencialu, turizmo bei verslo teikiamomis galimybėmis, socialiniais ir demografiniais iššūkiais, pristatyta miesto istorija, kultūrinis gyvenimas.

  Miesto vadovai taip pat supažindino su miesto S. Batoro muziejuje esančiomis Abiejų Tautų Respublikos vadovo relikvijomis, aprodė Batorų giminės statytas reformatų, kurioje yra Batorų šeimos kripta, bei katalikų bažnyčias. Pristatytas neseniai ES fondų, miesto ir bažnyčios lėšomis įgyvendintas projektas – dvi bažnyčias jungianti alėja, kurioje įkurdintos skulptūrinės kompozicijos įamžina miesto istoriją.

  Ambasadorė vietos žiniasklaidai davė interviu, kuriame trumpai pristatė Lietuvos pastarųjų metų pasiekimus, supažindino su mūsų šalies pasirengimu kitais metais minėti valstybės atkūrimo 100-ąsias metines.

  Vengras Steponas Batoras, Transilvanijos kunigaikštis nuo 1571 m., istoriografijoje laikomas sėkmingiausiai unijinę Lietuvos ir Lenkijos valstybę valdžiusiu (1576–1586 m.) karaliumi. 1579 m. jis pasirašė ir pirmojo Lietuvos universiteto – Vilniaus jėzuitų akademijos – įkūrimo dokumentus.

  Netoli Rumunijos sienos esančiame Nyrbatore šiuo metu gyvena apie 12 500 gyventojų. Nyrbatore įsikūrusios septynios tarptautinės įmonės pritraukia aplinkinių miestų ir miestelių gyventojus maždaug 100 km atstumu. Čia trykštantys terminiai vandenys vilioja turistus iš Rumunijos, Ukrainos, Lenkijos. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_3711.JPG

  Vengrijoje miesto Kiškunmajšos muziejuje balandžio 21 dieną Lietuvos ambasadorė Rasa Kairienė atidarė Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos parengtą, 1941–1991 metų lietuvių kovoms už Laisvę bei netektims atminti skirtą parodą „Lietuvos kova už laisvę. Netekčių istorija“.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata