Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje vyks Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

Sukurta 2020.06.12 / Atnaujinta 2020.06.12 13:40

Birželio 15 dieną Vilniuje vyks Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptartas šalių bendradarbiavimas ir veiksmų derinimas toliau lengvinant dėl COVID-19 įvestus apribojimus bei Lenkijos prisijungimas prie Baltijos valstybių laisvo asmenų judėjimo erdvės.

Ministro Lino Linkevičiaus kvietimu vyksiančiame susitikime taip pat bus apsikeista nuomonėmis apie Europos Sąjungos (ES) politikos aktualijas, Rytų kaimynystėje vykstančius procesus, diskutuojama saugumo regione ir energetikos klausimais.
 
Ministrai taip pat nuotoliniu būdu dalyvaus ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame dėmesys bus skirtas transatlantiniams santykiams, strateginiam dialogui su JAV. Vaizdo susitikime su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo ES valstybių užsienio reikalų ministrai aptars aktualiausius geopolitinius klausimus - atsaką į COVID-19 pandemiją ir dezinformaciją, santykius su Kinija, Rusija, situaciją Sirijoje ir Libijoje, padėtį Ukrainoje, Artimųjų Rytų taikos procesą.
 
Prieš keturšalį susitikimą planuojamas L. Linkevičiaus ir Lenkijos užsienio reikalų ministro J. Čaputovičiaus dvišalis susitikimas, kuriame bus aptariami dvišalių susitikimų atnaujinimo, bendrų istorinių datų minėjimo, saugumo ir energetikos klausimai.
 
Minėdami Gedulo ir vilties dieną,  ministrai L. Linkevičius, J. Čaputovičius , U. Reinsalu ir E. Rinkevičius padės gėlių prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti.
Susijusios naujienos Visos naujienos »
Su Seinų burmistru.jpg

Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

Dvišaliai santykiai »
DSC_0639.jpg

Birželio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Estijos ambasadore Lietuvai Jana Vanaveski.

Dvišaliai santykiai »
2.jpg

Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
starosta22.jpg

Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
DSC_8636.JPG

Birželio 15 dieną ministro Lino Linkevičiaus kvietimu Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Vilniuje aptarė tarpusavio bendradarbiavimą ir dėl Covid-19 pandemijos įvestų apribojimų lengvinimo veiksmus.

Daugiašaliai santykiai »
49962854941_0727f6986d_o.jpg

Birželio 2 dieną Taline (Estija) Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai  aptarė atsaką į COVID-19 pandemiją ir su viruso plitimu susijusių priemonių švelninimo žingsnius.

Daugiašaliai santykiai »