Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ženevoje pristatyta Lietuvos patirtis žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu tema

Sukurta 2017.06.29 / Atnaujinta 2017.06.29 16:35
   Ženevoje pristatyta Lietuvos patirtis žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu tema
   Ženevoje pristatyta Lietuvos patirtis žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu tema
   Ženevoje pristatyta Lietuvos patirtis žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu tema

   Jungtinių Tautų (JT) biure Ženevoje vykusiose JT švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ir JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro organizuotose daugiašalėse konsultacijose Lietuva pasidalino sukaupta patirtimi ir pateikė rekomendacijas dėl tolesnio JT veiksmų plano dėl žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu įgyvendinimo.

   „Saviraiškos laisvė ir laisvas, necenzūruotas informacijos judėjimas yra pilietinės visuomenės ir demokratijos pagrindas. Tarptautinė bendruomenė turi dėti pastangas, kad būtų užtikrintas žurnalistų saugumas, o įvykdyti nusikaltimai prieš juos būtų išaiškinami“, – kalbėdamas renginyje pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

   Lietuva yra aktyviai įsitraukusi keliant žurnalistų saugumo klausimą. Nenuolatinės narystės JT Saugumo Taryboje metu 2015 m. gegužės mėnesį Lietuvai pirmininkaujant priimta rezoliucija dėl žurnalistų apsaugos konfliktų zonose, kuri naudojama kaip pagrindas kituose formatuose. Lietuvos, Graikijos ir Prancūzijos iniciatyva Jungtinėse Tautose Niujorke įkurta Žurnalistų saugumo draugų grupė, prie tokių draugų grupių prisijungta Ženevoje ir UNESCO Paryžiuje. Lietuva 2016 m. buvo ir 2017 m. rugsėjo mėnesį bus viena iš UNESCO konferencijos „Tvarus vystymasis ir visuomenės prieiga prie informacijos“ Paryžiuje organizatorių.

   JT sistemoje UNESCO kompetencijai priskirtas JT veiksmų plano dėl žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu įgyvendinimo koordinavimas. Šiuo JT veiksmų planu siekiama sukurti tarpinstitucinį JT koordinavimo mechanizmą, dalintis gerąja praktika ir padėti valstybėms parengti teisės aktus ir mechanizmus, kurie užtikrintų saviraiškos laisvę ir prieigą prie informacijos. Planas taip pat skirtas glaudžiam bendradarbiavimui ir pasitikėjimui tarp valstybės institucijų, žurnalistų ir žurnalistų sąjungų bei verslo atstovų didinti. Šis Veiksmų planas svarbus siekiant laisvos žiniasklaidos ir visuotinės prieigos prie informacijos įgyvendinant  JT Vystymosi darbotvarkės 2030 tikslus.

   Renginio diskusijų pagrindu bus parengtos rekomendacijos JT Veiksmų plano dėl žurnalistų saugumo ir kovos su nebaudžiamumu įgyvendinimui tarptautiniu, regioniniu, nacionaliniu, žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės lygmeniu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-6.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 3 dieną atidarė Vilniuje vykstančią tarptautinę konferenciją „Žurnalistų saugumas – nauji iššūkiai ir koordinuotas atsakas“, kurioje aptariama žurnalistų saugumo padėtis Europos saugumo ir bendradarbiavimo (ESBO) regione, naujausi žurnalistų veiklai kylantys iššūkiai ir galimos tarptautinio atsako priemonės.

   Daugiašaliai santykiai »

   Vilniuje liepos 3 dieną vyks tarptautinė konferencija „Žurnalistų saugumas – nauji iššūkiai ir koordinuotas atsakas“, kurioje ketinama įvertinti žurnalistų saugumo padėtį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) regione ir aptarti naujus iššūkius, kylančius žurnalistų darbe – propagandą, neapykantos sklaidą internetinėje žiniasklaidoje, suvaržymus socialinėje žiniasklaidoje, informacinių šaltinių apsaugą, darbą konfliktų zonose, moterų žurnalisčių saugumą ir kitas grėsmes.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata