Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_1367.JPG

Birželio 22 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentės pasirašytus Lietuvos Respublikos 1979 m. Tolimų tarpvalstybinių oro teršalų pernašų konvencijos 1998 m. Protokolo dėl patvariųjų organinių teršalų pakeitimų ir 1979 m. Tolimų tarpvalstybinių oro teršalų pernašų konvencijos 1998 m. Protokolo dėl sunkiųjų metalų pakeitimų priėmimo raštus.

Kitos naujienos »
Silaliene.JPG

Birželio 13 d. Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke prasidėjo 10-oji JT Konvencijos dėl neįgaliųjų teisių šalių konferencija, kurios metu siekiama aptarti, kaip įtraukti neįgaliųjų teises atstovaujančias organizacijas į sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesus.

Žmogaus teisės »
GoF nuotrauka.jpg

Gegužės 3 dieną, minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną, Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke surengta diskusija apie moterų žurnalisčių, dirbančių konfliktų zonose, saugumą. „Moterys žurnalistės, kaip ir vyrai, atlieka svarbų vaidmenį informuodamos visuomenę apie padėtį karščiausiuose pasaulio taškuose. Joms teko įveikti daug stereotipų ir barjerų, norint įtvirtinti savo pozicijas šioje profesijoje, o ir šiandien jos susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos būtina spręsti, siekiant užtikrinti žurnalisčių saugumą“, – atidarydama renginį teigė Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė. Ji priminė, jog Lietuva nuosekliai rūpinasi žurnalistų apsaugos konfliktuose problematika, o Lietuvos iniciatyva 2015 metų gegužę priimta JT Saugumo Tarybos rezoliucija 2222 specifiškai atkreipia dėmesį į  "rizikas, su kuriomis savo veikloje susiduria moterys žurnalistės, žiniasklaidos profesijos atstovės ir susijęs personalas, ir šiame kontekste pabrėžia, jog sprendžiant jų saugumo konfliktų situacijose problemas, būtina atsižvelgti į lyties dimensiją“.

Žmogaus teisės »
IMG_0582.jpg

Vasario 2 d. Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentės pasirašytus 2015 m. gruodžio 12 d. Paryžiuje priimto Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos ratifikacinius raštus.

 

Darnus vystymasis ir klimato kaita »
IMG_4818.JPG

Sausio 25 dieną Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke vyko japonų filmo „Persona Non Grata” peržiūra. Filme pasakojama istorija apie 1939 – 1940 metais Lietuvoje rezidavusį japonų diplomatą Čijunę Sugiharą, kuris nepaisydamas oficialios Japonijos pozicijos, nusprendė išduoti žydų pabėgėliams vizas.

Kitos naujienos »
Sugihara foto tinklapiui.JPG

Maloniai kviečiame į Lietuvos nuolatinės misijos Jungtinėse Tautose kartu su Jungtinėmis Tautomis ir Japonijos nuolatine misija Jungtinėse Tautose organizuojamą japonų filmo „Persona Non Grata” peržiūrą. Filme pasakojama istorija apie 1939 – 1940 metais Lietuvoje rezidavusį japonų diplomatą Čijunę Sugiharą, išgelbėjusį tūkstančius žydų gyvybių. 

 

Kitos naujienos »
JT LOGO ILIUSTRACIJOMS.JPG

Gruodžio 21 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja Niujorke vienbalsiai priėmė Lietuvos teikiamą rezoliuciją dėl tarptautinio bendradarbiavimo keičiantis informacija apie jūroje paskandintą cheminį ginklą ir jo poveikį aplinkai.

Generalinė Asamblėja »
VAW.jpg

Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujančios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui įteiktas laiškas, raginantis tarptautinę bendruomenę stabdyti smurtą prieš moteris ir mažinti jo sukeltą ekonominę žalą. Prie šio raginimo prisidėjo ir Čilės prezidentė Michelle Bachelet.

Žmogaus teisės »
IMG_1834.JPG

Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė lapkričio 4 dieną susitiko su JT Generaliniu Sekretoriumi Ban Ki-Moon. Susitikimą, skirtą atsisveikinti su kadenciją baigiančiu JT Generaliniu Sekretoriumi ir padėkoti jam už bendradarbiavimą, organizavo Mažų šalių forumui (Forumo of Small States, FOSS) pirmininkaujantis Singapūras.

Lapkričio 10 dieną FOSS ambasadoriai susitiko su išrinktuoju JT Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterres, kuris kadenciją pradės 2017 m. sausio 1 d. Susitikimo metu A. Guterres teigė gerai žinantis mažųjų šalių problemas, siekiant aprėpti vis platesnę JT veiklos darbotvarkę, taip pat pažymėjo vertinantis mažųjų šalių indėlį į JT veiklą.  

Kitos naujienos »
m4.jpg

Spalio 27 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė Londone dalyvavo Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su JT asociacija Jungtinėje Karalystėje ir Britų-lietuvių draugija organizuotame Lietuvos narystės JT 25-mečio minėjime.

Saugumo Taryba » Diplomatinių santykių užmezgimas » Kitos naujienos »
Olivia-Wells-1.jpg

Siekiant didinti studentų domėjimąsi ir dalyvavimą politiniame gyvenime, puoselėti toleranciją ir žmogaus teises bei analizuoti globalias problemas, prieš keletą metų Vytauto Didžiojo universitete įkurtas Jungtinių Tautų studentų klubas (JTSK), kuris vėliau tapo Jungtinių Tautų Lietuvos jaunimo asociacija (angl. Lithuanian United Nations Youth Association, LUNYA). Šią vasarą asociacija pripažinta oficialia Jungtinių Tautų asociacijų pasaulinės federacijos (WFUNA) nare ir buvo pakviesta vykdyti bendrus projektus su Niujorko Kolumbijos universitetu Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

LUNYA vadovė, amerikietė, buvusi VDU studentė Olivia Wells dalijasi savo studijų Lietuvoje ir Europoje įspūdžiais bei aptaria asociacijos projektus.

Kitos naujienos »
Kenija.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tęsdamas vizitą Niujorke vykstančioje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, rugsėjo 23 d. susitiko su Ganos Respublikos užsienio reikalų ir regioninės integracijos ministre Hanna Tetteh ir pasirašė memorandumą dėl dvišalių politinių konsultacijų. Dokumente įtvirtintas Lietuvos ir Ganos užsienio reikalų ministerijų įsipareigojimas rengti reguliarias konsultacijas dvišaliams ir tarptautiniams klausimams aptarti.

Kitos naujienos »
MinistrasCR4.JPG

Rugsėjo 22 dieną užsienio reikalų ministras L. Linkevičius dalyvavo JT Generalinės Asamblėjos bendrųjų debatų aukšto lygio savaitės paraštėse organizuotame Lichtenšteino ir Meksikos renginyje dėl nusikaltimų žmoniškumui prevencijos. Ministras pakartotinai išreiškė Lietuvos paramą dviem iniciatyvoms: Prancūzijos ir Meksikos iniciatyvai dėl veto teisės nenaudojimo JT Saugumo Tarybai nagrinėjant nusikaltimus žmogiškumui ir Lichtenšteino pasiūlytam taip vadinamam Elgesio kodeksui dėl JT Saugumo Tarybos veiksmų nusikaltimų žmogiškumui, genocido ir karo nusikaltimų akivaizdoje, pagal kurį visos valstybės – ne tik JT Saugumo Tarybos narės - įsipareigoja imtis ryžtingų veiksmų ir nebalsuoti prieš pasiūlymus užkirsti kelią šiems nusikaltimams.

Žmogaus teisės » Taikos palaikymas »
PrezidenteGA.JPG

Ketvirtadienis, rugsėjo 22 d. (Niujorkas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą 71-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose, kuriuose diskutuojama, kaip paskatinti darnų pasaulio vystymąsi. Šiemet pradedami įgyvendinti 17 darnaus pasaulio vystymosi tikslų, kuriais iki 2030 metų siekiama įveikti skurdą ir badą, užtikrinti kokybišką švietimą ir sveikatos apsaugą, pasiekti lyčių lygybę, skatinti ekonomikos augimą, kovoti su klimato kaita.

Kalbos, pareiškimai » Žmogaus teisės » Darnus vystymasis ir klimato kaita » Generalinė Asamblėja »

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 71-osios sesijos paraštėse rugsėjo 21 d. Niujorke, JAV įvyko Šveicarijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų inicijuota diskusija „Konfliktų prevencija užtikrinant žmogaus teisių apsaugą“.

Saugumo Taryba » Žmogaus teisės »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata