Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

JT Saugumo Taryboje Lietuva pabrėžė milžinišką neteisėtos ginklų prekybos žalą ant išnykimo ribos atsidūrusioms gyvūnų rūšims

Sukurta 2015.11.30 / Atnaujinta 2015.11.30 18:41
  JT Saugumo Taryboje Lietuva pabrėžė milžinišką neteisėtos ginklų prekybos žalą ant išnykimo ribos atsidūrusioms gyvūnų rūšims

  Lapkričio 30 dieną Lietuva ir Angola surengė neformalų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos susitikimą neteisėtos ginklų prekybos sąsajoms su brakonieriavimu Afrikoje aptarti.

  „Brakonieriavimas ne tik kelia išnykimo grėsmę daugybei gyvūnų rūšių, bet ir atima vietos žmonių pragyvenimo šaltinius, skatina pareigūnų korupciją, prisideda prie ginkluoto smurto plitimo bei pačioms neturtingiausioms pasaulio valstybėms užkerta kelią gauti pajamų iš turizmo," – sakė Lietuvos nuolatinė atstovė JT ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

  Nepaisant tarptautinės bendruomenės pastangų, brakonieriavimo mastai Afrikoje nuolat auga. Per dešimtmetį miško dramblių skaičius Afrikoje sumažėjo daugiau kaip 60 procentų.

  „Šio susitikimo tikslas – ne tik paskatinti Saugumo Tarybą skirti daugiau dėmesio būtinybei užkirsti kelią neteisėtam ginklų patekimui į brakonierių rankas, bet ir imtis konkrečių veiksmų, įvedant sankcijas už brakonieriavimą atsakingiems asmenims, atskleidžiant neteisėtos prekybos kelius ir į šią veiklą labiau įtraukiant Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijas", teigė Lietuvos ambasadorė.

  Iš sumedžiotų gyvūnų gaunamas milžiniškas pelnas į šį neteisėtą verslą traukia ginkluotas grupuotes, tarptautinius nusikaltėlių tinklus, korumpuotus vietos pareigūnus ir kariškius. Brakonieriavimui naudojami ginklai ir šaudmenys – nuo karinių Kalašnikov automatų iki naujausių tūkstančius JAV dolerių kainuojančių medžioklinių šautuvų – neteisėtai gabenami per sienas arba į nusikaltėlių rankas patenka iš nepakankamai saugomų valstybinių atsargų.

  Narystės JT Saugumo Taryboje metu Lietuva skyrė ypatingą dėmesį kovai su neteisėta ginklų prekyba. Šių metų gegužės mėn. Lietuvai pirmininkaujant Saugumo Tarybai priimta rezoliucija dėl šaulių ginklų, kurioje, be kita ko, pabrėžiamos neteisėtos ginklų prekybos sąsajos su neteisėtu gamtos išteklių panaudojimu.

  Naujienlaiškio prenumerata