Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Rytų Europos šalių grupei pirmininkaujanti Lietuva surengė diskusiją su organizacijos Generaliniu Sekretoriumi

Sukurta 2018.12.20 / Atnaujinta 2018.12.21 16:38
  Jungtinių Tautų Rytų Europos šalių grupei pirmininkaujanti Lietuva surengė diskusiją su organizacijos Generaliniu Sekretoriumi

  Gruodžio 20 dieną Lietuvos ambasadorės, nuolatinės atstovės Jungtinėse Tautose (JT), Audros Plepytės kvietimu, Jungtinių Tautų (JT) Generalinis Sekretorius António Guterresas dalyvavo Rytų Europos šalių grupės ambasadorių darbo pietuose. Lietuva gruodžio mėnesį pirmininkauja šiai regioninei grupei.

  Ambasadorė A. Plepytė dėkojo JT Generaliniam Sekretoriui už jo lyderystę sprendžiant šiandienos iššūkius bei asmeninį indėlį stiprinant konfliktų prevenciją, taikos išlaikymo, kūrimo ir palaikymo pastangas, išreikšdama viltį, kad konfliktų sprendimo sėkmės istorijos Afrikoje paskatins siekti taikos ir kituose regionuose. Lietuvos nuolatinė atstovė įvertino A. Guterreso iniciatyvas pritaikant organizaciją prie šiandienos poreikių ir įgyvendinamą lyčių lygybės politiką JT sekretoriate. 

  Kalbėdamas apie iššūkius, su kuriais susiduria organizacija, A. Guterresas įvardijo didėjantį atotrūkį tarp institucijų ir piliečių. Organizacijos vadovas akcentavo konsensuso dėl anksčiau sutartų klausimų išlaikymo ir daugiašalės politikos svarbą.

  Susitikimo metu taip pat aptarti konfliktų prevencijos ir sprendimo, taikos palaikymo, klimato kaitos, naujų technologijų, lyčių lygybės, JT reformos ir kiti klausimai.

  Jungtinėse Tautose veikia 5 regioninės grupės – Afrikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno, Lotynų Amerikos ir Karibų, Vakarų Europos, bei Rytų Europos. Rytų Europos regioninę grupę, kurios narė yra Lietuva, sudaro 23 šalys. Regioninės grupės pirmininkė keičiasi kas mėnesį rotacijos principu.

  Naujienlaiškio prenumerata