Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
E. paštas

Konferencijoje dėl neįgaliųjų teisių Lietuva pabrėžė bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis svarbą

Sukurta 2017.06.13 / Atnaujinta 2017.06.14 02:18
  Konferencijoje dėl neįgaliųjų teisių Lietuva pabrėžė bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis svarbą

  Birželio 13 d. Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke prasidėjo 10-oji JT Konvencijos dėl neįgaliųjų teisių šalių konferencija, kurios metu siekiama aptarti, kaip įtraukti neįgaliųjų teises atstovaujančias organizacijas į sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesus.

  Lietuvos delegacijos vadovė Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė pabrėžė, kad siekiant užtikrinti neįgaliųjų teises, būtina įtraukti neįgaliuosius ir juos atstovaujančias organizacijas į visus sprendimų priėmimo etapus ir Lietuva tam skiria didelį dėmesį. Atnaujintas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas numato, kad Neįgaliųjų reikalų taryba, sudaryta iš valstybinio, nevyriausybinio, akademinio ir vietos valdžios sektorių atstovų, turi teikti rekomendacijas valstybės ir vietos valdžios institucijoms dėl efektyvaus neįgaliųjų teisių užtikrinimo. Neįgaliųjų teises ginančių organizacijų atstovai yra įtraukiami į visų aktualių įstatymų projektų rengimo darbo grupes.

  Viceministrė V. Šilalienė pasidžiaugė, kad Lietuvos pastangas užtikrinti neįgaliųjų teises įvertina tarptautinė bendruomenė. 2016 m. Lietuva pateikė pirmąją ataskaitą apie Konvencijos dėl Neįgaliųjų teisių įgyvendinimą Lietuvoje. Ataskaitos svarstymo metu, Lietuva buvo palankiai įvertinta už pažangą kovojant su stereotipais dėl neįgaliųjų asmenų, taip pat elektroninio balsavimo galimybės neįgaliesiems užtikrinimo.

  Konvencijos dėl neįgaliųjų teisių šalys narės kasmet susitinka Jungtinėse Tautose aptarti Konvencijos įgyvendinimo pažangos, pasidalinti gerosios praktikos pavyzdžiais. Konferencija vyksta birželio 13 – 15 dienomis.   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_4818.JPG

  Sausio 25 dieną Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke vyko japonų filmo „Persona Non Grata” peržiūra. Filme pasakojama istorija apie 1939 – 1940 metais Lietuvoje rezidavusį japonų diplomatą Čijunę Sugiharą, kuris nepaisydamas oficialios Japonijos pozicijos, nusprendė išduoti žydų pabėgėliams vizas.

  Kitos naujienos »
  Sugihara foto tinklapiui.JPG

  Maloniai kviečiame į Lietuvos nuolatinės misijos Jungtinėse Tautose kartu su Jungtinėmis Tautomis ir Japonijos nuolatine misija Jungtinėse Tautose organizuojamą japonų filmo „Persona Non Grata” peržiūrą. Filme pasakojama istorija apie 1939 – 1940 metais Lietuvoje rezidavusį japonų diplomatą Čijunę Sugiharą, išgelbėjusį tūkstančius žydų gyvybių. 

   

  Kitos naujienos »
  JT LOGO ILIUSTRACIJOMS.JPG

  Gruodžio 21 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja Niujorke vienbalsiai priėmė Lietuvos teikiamą rezoliuciją dėl tarptautinio bendradarbiavimo keičiantis informacija apie jūroje paskandintą cheminį ginklą ir jo poveikį aplinkai.

  Generalinė Asamblėja »
  Olivia-Wells-1.jpg

  Siekiant didinti studentų domėjimąsi ir dalyvavimą politiniame gyvenime, puoselėti toleranciją ir žmogaus teises bei analizuoti globalias problemas, prieš keletą metų Vytauto Didžiojo universitete įkurtas Jungtinių Tautų studentų klubas (JTSK), kuris vėliau tapo Jungtinių Tautų Lietuvos jaunimo asociacija (angl. Lithuanian United Nations Youth Association, LUNYA). Šią vasarą asociacija pripažinta oficialia Jungtinių Tautų asociacijų pasaulinės federacijos (WFUNA) nare ir buvo pakviesta vykdyti bendrus projektus su Niujorko Kolumbijos universitetu Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

  LUNYA vadovė, amerikietė, buvusi VDU studentė Olivia Wells dalijasi savo studijų Lietuvoje ir Europoje įspūdžiais bei aptaria asociacijos projektus.

  Kitos naujienos »
  IMG_3486.JPG

  Rugpjūčio 23 dieną Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke surengtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos išeivių istorijai skirtos parodos „No Home To Go To: The Story of Baltic Displaced Persons, 1944 – 52“ pristatymo renginys. Pasak Lietuvos nuolatinės atstovės Jungtinėse Tautose ambasadorės Raimondos Murmokaitės, istorinės atminties išsaugojimas kitoms kartoms – itin aktualus; ypač dabar, kai esame pakartotinių bandymų perbraižyti Europos žemėlapį liudininkai; kai pasaulį krečia didžiausia migracijos krizė nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

  Kitos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata