Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Konferencijoje dėl neįgaliųjų teisių Lietuva pabrėžė bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis svarbą

Sukurta 2017.06.13 / Atnaujinta 2017.06.14 02:18
  Konferencijoje dėl neįgaliųjų teisių Lietuva pabrėžė bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis svarbą

  Birželio 13 d. Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke prasidėjo 10-oji JT Konvencijos dėl neįgaliųjų teisių šalių konferencija, kurios metu siekiama aptarti, kaip įtraukti neįgaliųjų teises atstovaujančias organizacijas į sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesus.

  Lietuvos delegacijos vadovė Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė pabrėžė, kad siekiant užtikrinti neįgaliųjų teises, būtina įtraukti neįgaliuosius ir juos atstovaujančias organizacijas į visus sprendimų priėmimo etapus ir Lietuva tam skiria didelį dėmesį. Atnaujintas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas numato, kad Neįgaliųjų reikalų taryba, sudaryta iš valstybinio, nevyriausybinio, akademinio ir vietos valdžios sektorių atstovų, turi teikti rekomendacijas valstybės ir vietos valdžios institucijoms dėl efektyvaus neįgaliųjų teisių užtikrinimo. Neįgaliųjų teises ginančių organizacijų atstovai yra įtraukiami į visų aktualių įstatymų projektų rengimo darbo grupes.

  Viceministrė V. Šilalienė pasidžiaugė, kad Lietuvos pastangas užtikrinti neįgaliųjų teises įvertina tarptautinė bendruomenė. 2016 m. Lietuva pateikė pirmąją ataskaitą apie Konvencijos dėl Neįgaliųjų teisių įgyvendinimą Lietuvoje. Ataskaitos svarstymo metu, Lietuva buvo palankiai įvertinta už pažangą kovojant su stereotipais dėl neįgaliųjų asmenų, taip pat elektroninio balsavimo galimybės neįgaliesiems užtikrinimo.

  Konvencijos dėl neįgaliųjų teisių šalys narės kasmet susitinka Jungtinėse Tautose aptarti Konvencijos įgyvendinimo pažangos, pasidalinti gerosios praktikos pavyzdžiais. Konferencija vyksta birželio 13 – 15 dienomis.   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata