Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

L. Linkevičius dalyvavo Niujorke vykusiame aukšto lygio renginyje dėl didelių pabėgėlių ir migrantų srautų keliamų iššūkių

Sukurta 2016.09.19 / Atnaujinta 2016.09.19 23:35
  L. Linkevičius dalyvavo Niujorke vykusiame aukšto lygio renginyje dėl didelių pabėgėlių ir migrantų srautų keliamų iššūkių

  Rugsėjo 19 d., Niujorke vyksiančios Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 71-osios sesijos išvakarėse, valstybių ir vyriausybių vadovai aptarė didelio masto pabėgėlių ir migrantų judėjimo klausimą ir su tuo susijusias iššūkius.

  Susitikimą pradėję Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Ban Ki-moonas, Generalinės Asamblėjos pirmininkas, Pasaulio Banko Prezidentas ir kiti aukšto lygio Jungtinių Tautų atstovai bei valstybių ir vyriausybių vadovai vieningai pripažino, kad problemoms ir iššūkiams, kylantiems dėl precedento neturinčių mastų pabėgėlių ir migrantų judėjimo, spręsti būtini skubūs ir gerai koordinuoti tarptautinės bendruomenės veiksmai.

  Aukšto lygio susitikime dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad siekiant spręsti nelegalios migracijos ir pabėgėlių problemas, pirmiausiai būtina kovoti su šio reiškinio priežastimis, daugiau dėmesio skiriant konfliktų prevencijai bei gero valdymo, teisės viršenybės ir žmogaus teisių užtikrinimui pabėgėlių ir migrantų kilmės šalyse.

  Pasak ministro, būtina kovoti ir prieš nelegalius migrantų gabentojų tinklus, todėl Lietuvos indėlis dalyvaujant Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros (FRONTEX) koordinuojamose operacijose yra svarbus ir reikšmingas.

  Aukšto lygio susitikime buvo priimta Niujorko politinė deklaracija dėl pabėgėlių ir migrantų, kurioje numatomi konkretūs valstybių įsipareigojimai kolektyviniam šios sudėtingos problemos sprendimui, pagarba žmogaus teisėms, pažeidžiamų žmonių grupių - moterų, jaunimo ir neįgaliųjų - apsaugai ir jų teisių užtikrinimui. Tuo pačiu pripažįstamos priimančių valstybių suverenios teisės saugoti savo sienas ir garantuoti tvarką šalies viduje, readmisijos taikymas bei pabrėžiama pabėgėlių ir migrantų prievolė gerbti priimančios šalies įstatymus, tvarką ir papročius.

  Renginio atidarymo metu taip pat buvo pasirašytas Jungtinių Tautų ir Tarptautinės Migracijos Organizacijos susitarimas, apibrėžiantis glaudesnį šių dviejų organizacijų bendradarbiavimą migrantų apsaugos, paramos didelių migrantų srautų paliestoms bendruomenėms, migrantų integracijos srityse.

  „Tinkamai valdoma migracija gali būti naudinga visoms šalims, įskaitant ir priimančiąsias valstybes. Investicijos į socialinės atskirties mažinimą ir pabėgėlių bei migrantų integraciją – žingsnis link ekonomiškai pažangios, tolerantiškos ir įvairialypės visuomenės“, aukšto lygio susitikime sakė L. Linkevičius.

  Pabėgėlių ir migrantų klausimas ypač paaštrėjo paskutiniais metais, kai dėl užsitęsusios Sirijos krizės 11 milijonų sirų paliko savo gyvenamas vietas, iš kurių beveik 5 milijonai glaudžiasi kaimyninėse valstybėse ar siekia prieglobsčio Europoje, dažnai rizikuodami savo gyvybėmis plaukiant per Viduržemio jūrą.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos sudėtyje dalyvauja Niujorke vykstančiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 71-os sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata