Temos Žymėti visasAtžymėti visus

L. Linkevičius: siekdami užkirsti kelią konfliktams, privalome nedelsdami reaguoti į sisteminius žmogaus teisių pažeidimus

Sukurta 2016.09.22 / Atnaujinta 2016.09.22 07:11
  L. Linkevičius: siekdami užkirsti kelią konfliktams, privalome nedelsdami reaguoti į sisteminius žmogaus teisių pažeidimus

  Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 71-osios sesijos paraštėse rugsėjo 21 d. Niujorke, JAV įvyko Šveicarijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų inicijuota diskusija „Konfliktų prevencija užtikrinant žmogaus teisių apsaugą“.

  Kreipdamasis į diskusijos dalyvius, užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pažymėjo, kad konfliktų prevencija glaudžiai susijusi su žmogaus teisių apsauga. „Dažnai žmogaus teisių pažeidimai, netolerancija ir diskriminacija tampa konfliktų priežastimi. Privalome nedelsdami reaguoti į  žmogaus teisių pažeidimus, siekdami užkirsti kelią konfliktams. Prevencija yra efektyvi, kai glaudžiai bendradarbiaujama su žmogaus teisių gynėjais, o taip pat įtvirtinamas aktyvus moterų vaidmuo konfliktų sprendime“, sakė ministras. L. Linkevičius išreiškė tvirtą paramą JT Žmogaus teisių tarybos ir Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro veiklai bei paragino užtikrinti reguliarų Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro ir JT Saugumo Tarybos bendradarbiavimą, siekiant didesnės sanglaudos tarp trijų JT ramsčių – taikos ir saugumo, vystymosi ir žmogaus teisių.

  Lietuvos diplomatijos vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad 2014-2015 m. narystės JT Saugumo Taryboje metu Lietuva ne kartą inicijavo situacijos pristatymus dėl žmogaus teisių  pažeidimų Rytų Ukrainoje ir Rusijos okupuotame Kryme. „JT Saugumo Tarybos veto teisė saugo akivaizdžių ir siaubingų žmogaus teisių pažeidimų vykdytojus. Pasinaudojant šia teise, vetuotas Sirijos bylos perdavimas Tarptautiniam baudžiamajam teismui ir tarptautinio tribunolo dėl MH17 lėktuvo katastrofos įsteigimas“, pažymėjo L. Linkevičius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata