Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva 8 Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė JT Generalinės Asamblėjos debatuose dėl Sakartvelo viduje perkeltų asmenų

Sukurta 2019.06.04 / Atnaujinta 2019.06.04 23:02
  Lietuva 8 Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė JT Generalinės Asamblėjos debatuose dėl Sakartvelo viduje perkeltų asmenų

  2019 m. birželio 4 d. JT Generalinės Asamblėjos posėdyje priimta Sakartvelo su grupe šalių (įskaitant Lietuvą) pateikta rezoliucija dėl Sakartvelo šalies viduje perkeltų asmenų ir pabėgėlių iš Sakartvelui priklausančių Abchazijos ir Cchinvalio regiono (Pietų Osetijos) teritorijų. Rezoliuciją kosponsoriavo 43 valstybės (iš jų 27 ES valstybės narės).

  Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė perskaitė bendrą pareiškimą Šiaurės ir Baltijos šalių grupės (NB8) vardu. Prie šio pareiškimo prisijungė ir Airija, Bulgarija, Čekija, Juodkalnija, Liuksemburgas, Malta, Moldova, Nyderlandai, Lenkija, Ukraina ir Slovėnija.

  Devyniolikos valstybių vardu kalbėjusi ambasadorė A. Plepytė pabrėžė tęstines Sakartvelo šalies viduje perkeltų asmenų ir pabėgėlių, po kelių etninio valymo bangų prievarta išvarytų iš Sakartvelui priklausančių Abchazijos ir Cchinvalio regiono (Pietų Osetijos) teritorijų, problemas ir jų galimus sprendimo būdus, įvardytus ir gegužės 21 d. išleistoje JT Generalinio Sekretoriaus ataskaitoje dėl viduje perkeltų asmenų padėties.

  Bendrajame pareiškime išsakytas nerimas dėl Rusijos tęstinio Cchinvalio ir Suchumio gyventojų atribojimo nuo įtraukios diskusijos pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų tema Ženevoje. Pareiškime Rusija paraginta leisti Sakartvelo šalies viduje perkeltiems asmenims ir pabėgėliams saugiai ir oriai grįžti į savo namus, taip pat užtikrinti nekliudomą prieigą tarptautinėms žmogaus teisių stebėjimo struktūrų pareigūnams.

  Pareiškime paremtos naujos Sakartvelo vyriausybės iniciatyvos, kuriomis siekiama gerinti asmenų, gyvenančių  Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionuose, humanitarines ir socialines bei ekonomines sąlygas, taip pat skatinti žmonių tarpusavio ryšius ir stiprinti susiskaldžiusių bendruomenių tarpusavio pasitikėjimą.

  Naujienlaiškio prenumerata