Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva išrinkta į Jungtinių Tautų lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinio vykdomąją tarybą

Sukurta 2019.05.07 / Atnaujinta 2019.05.07 22:55

Gegužės 7 dieną Jungtinėse Tautose Niujorke vykusiame Ekonominių ir socialinių reikalų tarybos (ECOSOC) posėdyje, Lietuva pirmą kartą buvo išrinkta į Jungtinių Tautų lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinį (UN Women)  2020-2022 metų laikotarpiui. Lietuvos išrinkimas į šį svarbų lyčių lygybės užtikrinimo padalinį Jungtinėse Tautose suteiks galimybę dar aktyviau tęsti Lietuvos įsitraukimą lyčių lygybės ir moterų įgalinimo temomis, kurios yra vienos iš prioritetinių  visose tarptautinėse organizacijose, įskaitant ir Jungtines Tautas.

UN Women padalinys Jungtinėse Tautose buvo įkurtas 2010 metais  ir yra atsakingas už lyčių lygybės standartų nustatymą ir tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimą visame pasaulyje.  Pagrindiniai  prioritetai yra moterų skatinimas užimti vadovaujančias pozicijas, užtikrinti ekonominį jų saugumą, mažinti smurtą prieš moteris bei skatinti didesnį moterų dalyvavimą taikos kūrimo ir konfliktų prevencijos procesuose.

UN Women Vykdomąją tarybą sudaro  41 Jungtinių Tautų valstybė narė, renkamos trijų metų laikotarpiui ir  atstovaujančios skirtingas regionines grupes bei valstybes, didžiausias paramos teikėjas. UN Women nuo 2013 metų vadovauja Phumzile Mlambo-Ngcuka iš Pietų Afrikos.

Naujienlaiškio prenumerata