Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prisidėjo prie tarptautinio pareiškimo, smerkiančio atakas, represijas ir smurtą prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus

Sukurta 2020.11.03 / Atnaujinta 2020.11.03 22:00

Lapkričio 2 dieną Lietuva prisidėjo prie penkių Žurnalistų saugumo draugų grupių, veikiančių pagrindinėse tarptautinėse organizacijose (UNESCO Paryžiuje, Jungtinėse Tautose (JT) Niujorke ir Ženevoje, ESBO Vienoje ir Europos Taryboje Strasbūre) išplatinto bendro pareiškimo, smerkiančio atakas, represijas ir smurtą prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus.

Pareiškimas išplatintas, minint Tarptautinę dieną, skirtą panaikinti nebaudžiamumą už nusikaltimus prieš žurnalistus. Pranešime atkreipiamas ypatingas dėmesys į padažnėjusius išpuolius prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, ypač prieš žurnalistes moteris.

Pareiškime pabrėžiamas žurnalistų nepakeičiamas vaidmuo, skatinant informacijos skaidrumą ir valstybės institucijų atskaitomybę COVID-19 pandemijos metu, suteikiant bendruomenėms prieigą prie patikimos ir patikrintos informacijos bei informuojant apie priemones, skirtas pažaboti viruso plitimą.

Lietuva kartu su Prancūzija ir Graikija pirmininkauja Žurnalistų saugumo darbo grupei Niujorke ir kartu su Prancūzija ir Švedija - Vienoje.

Naujienlaiškio prenumerata