Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Jemenui

Sukurta 2019.02.21 / Atnaujinta 2019.02.21 16:49

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui, kurie bus pervesti į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

Šiais veiksmais prisidedama prie JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) paskelbto humanitarinės pagalbos Jemenui plano, kuris 2019 metais siekia 4 mlrd. JAV dolerių, įgyvendinimo.

OCHA duomenimis, šiuo metu 24 mln. Jemeno gyventojų reikalinga humanitarinė pagalba (2018 metais pagalba buvo reikalinga 22,2 mln.), 15 mln. žmonių būtina itin skubi humanitarinė pagalba, 15,9 mln. žmonių trūksta maisto. Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro teigimu, Jemene yra daugiau nei 2 mln. šalies viduje perkeltų asmenų.

Atsižvelgdamas į krizės dydį ir sudėtingumą, JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuras įsteigė specialų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą, kuris itin tikslingai skirsto humanitarinę pagalbą ir kontroliuoja jos įsisavinimą. Dėl sėkmingos ir skaidrios veiklos, pastaruosius trejus metus iš eilės tai yra didžiausias pasaulyje sutelktinis fondas.

Lietuva nuo 2014 metų Jemenui iš viso skyrė 85 tūkst. eurų.

Naujienlaiškio prenumerata