Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovas išrinktas į Jungtinių Tautų Administracinių ir biudžeto klausimų patariamąjį komitetą

Sukurta 2020.11.06 / Atnaujinta 2020.11.10 23:07
  Lietuvos atstovas išrinktas į Jungtinių Tautų Administracinių ir biudžeto klausimų patariamąjį komitetą

  Lapkričio 6 dieną Lietuvos atstovas Feliksas Bakanauskas  Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos Penktojo komiteto rinkimų metu buvo išrinktas į  JT Administracinių ir biudžeto klausimų patariamąjį komitetą trejų metų kadencijai (2021 – 2023 m.) . F. Bakanauskas tapo pirmuoju Lietuvos atstovu, išrinktu į šį svarbų ir įtakingą JT komitetą.

  JT Administracinių ir biudžeto klausimų patariamasis komitetas nagrinėja ir teikia rekomendacijas dėl JT Generalinio  Sekretoriaus teikiamų biudžeto projektų, įskaitant JT taikos palaikymo ir specialiųjų politinių misijų biudžetus, bei vertina anksčiau patvirtintų biudžetų įgyvendinimą. Komitetas taip pat peržiūri ir teikia rekomendacijas dėl visų svarbiausių administracinių JT klausimų.

  F. Bakanauskas 2008 metais pradėjo diplomatinę tarnybą, 2011 – 2014 metais dirbo Lietuvos Nuolatinėje Atstovybėje Europos Sąjungoje, nuo 2017 metų - Lietuvos Nuolatinėje Misijoje Jungtinėse Tautose Niujorke.

  Administracinių ir biudžeto klausimų patariamąjį komitetą nuo 2021 metų sudarys dvidešimt vienas narys. Komitete ekspertai teikia asmeninius vertinimus neatstovaudami jų kandidatūras iškėlusių valstybių. Šiais metais į komitetą taip pat išrinkti Alžyro, Brazilijos, Čado, Indijos, JAV, Paragvajaus, Rusijos, Turkijos ir Ugandos atstovai.

  Naujienlaiškio prenumerata