Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius akcentavo daugiašališkumo svarbą sprendžiant globalias problemas

Sukurta 2019.09.26 / Atnaujinta 2019.09.27 16:06
  Ministras L. Linkevičius akcentavo daugiašališkumo svarbą sprendžiant globalias problemas

  Rugsėjo 26 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Niujorke pasisakė Vokietijos ir Prancūzijos organizuotame renginyje dėl daugiašališkumo. Renginyje buvo pristatomos iniciatyvos, skirtos stiprinti daugiašales pastangas siekiant globalių tikslų – žiniasklaidos laisvės, kovos su klimato kaita, kibernetinio saugumo, moterų teisių užtikrinimo.

  „Negalime ignoruoti tarptautinės teisės pažeidimų, agresijos, nebaudžiamumo, turime dirbti kartu siekiant stiprinti daugiašalį bendradarbiavimą“, – teigė užsienio reikalų ministras.

  L. Linkevičius  taip pat dalyvavo kasmetiniame Jungtinių Tautų (JT) Tarpininkavimo draugų grupės susitikime, skirtame naujųjų technologijų  įtakai. Ministras atkreipė dėmesį į dezinformacijos, kibernetinių atakų ir hibridinių grėsmių iššūkius tarptautiniam tarpininkavimui.

  „Naujosios technologijos stiprina tarpininkavimo procesus, bet neturime pamiršti, kad informaciniai karai ir kibernetinės grėsmės taip pat  daro įtaką šiems procesams“, – sakė ministras.  Lietuva yra Tarpininkavimo draugų grupės narė nuo 2012-ųjų metų.

  Jungtinių Tautų Tarpininkavimo draugų grupės tikslas – didinti susidomėjimą tarpininkavimu, aktyviau išnaudoti jo teikiamas galimybes ir telkti paramą siekiant taikaus konfliktų sprendimo.

  Naujienlaiškio prenumerata