Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Ministras L. Linkevičius JT Saugumo Taryboje kvietė tarptautinę bendruomenę aktyviau spręsti karinį konfliktą Ukrainoje ir raginti Rusiją vykdyti savo įsipareigojimus

Sukurta 2015.12.11 / Atnaujinta 2015.12.11 21:57
   Ministras L. Linkevičius JT Saugumo Taryboje kvietė tarptautinę bendruomenę aktyviau spręsti karinį konfliktą Ukrainoje ir raginti Rusiją vykdyti savo įsipareigojimus
   Ministras L. Linkevičius JT Saugumo Taryboje kvietė tarptautinę bendruomenę aktyviau spręsti karinį konfliktą Ukrainoje ir raginti Rusiją vykdyti savo įsipareigojimus

   Gruodžio 11 diena, Niujorkas. Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke viešintis Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius ragina JT Saugumo Tarybą skirti daugiau dėmesio Ukrainoje vykstančiam kariniam konfliktui bei imtis veiksmingų priemonių, stabdant užsienio agresiją, teikiant būtiniausią humanitarinę paramą dėl konflikto nukentėjusiems žmonėm ir atkuriant taiką rytinėje šios valstybės dalyje.

   „Šiuo metu Minsko susitarimams nėra alternatyvos, tačiau jų įgyvendinimas priklauso nuo Rusijos apsisprendimo nutraukti agresiją prieš Ukrainą, atitraukti savo karius, sustabdyti ginkluotės ir karinės technikos tiekimą į konflikto zoną bei nutraukti paramą separatistams“, - JT Saugumo Tarybos posėdyje kalbėjo ministras L. Linkevičius. Jis pabrėžė, kad Rusija yra konflikto Ukrainoje šalis ir yra tiesiogiai atsakinga už konflikto eskalavimą. L.Linkevičius priminė Saugumo Tarybos nariams, kad būtina laikytis tinkamo Minsko susitarimuose užfiksuoto šalių įsipareigojimų įgyvendinimo eiliškumo. „Pirmiausia būtina reikalauti, kad Rusija įvykdytų savo įsipareigojimus dėl karinio konflikto deeskalavimo, o tik po to reikalauti iš Ukrainos vykdyti politinio pobūdžio nuolaidas“, - sakė L. Linkevičius. Ministras ragino Rusiją sugrąžinti Ukrainos vyriausybinėms institucijoms sienos su Rusijos Federacija kontrolę bei paleisti neteisėtai Rusijoje laikomus pagrobtus Ukrainos piliečius – pilotę Nadią Savčenko, Olegą Sentsovą ir kitus įkaitus.

   L.Linkevičius, kalbėdamas apie kitais metais numatomus surengti vietos savivaldos rinkimus Ukrainos teritorijose, kurios šiuo metu valdomos tiesiogiai Rusijos remiamų separatistų, pabrėžė, jog tarptautinė bendruomenė privalo aktyviai dalyvauti organizuojant ir prižiūrint šiuos rinkimus ir neleisti pasikartoti vadinamojo „Krymo referendumo“ farsui. „Rinkimai, kurie vyksta po svetimų automatų vamzdžiais negali būti nei sąžiningi, nei laisvi“, - pabrėžė ministras.

   Ministras L.Linkevičius atkreipė dėmesį į grubius žmogaus teisių pažeidimus ir sunkią humanitarinę situaciją Rusijos statytinių okupuotose Ukrainos teritorijose, kur siaučia neteisėtumas, ginkluotų separatistų gaujų savivalė, neteisėti žmonių sulaikymai, kitaminčių, persekiojimai ir net kankinimai ir žudymai. Ypač sudėtinga yra Totorių mažumos padėtis Kryme.

   Lietuvos užsienio reikalų ministras ragino JT ir kitų tarptautinių organizacijų institucijas sustiprinti savo veiklą okupuotose teritorijose bei tęsti žmogaus teisių padėties stebėjimą ir viešinimą pasauliui. Ministras ragino tarptautinę bendruomenę ir toliau remti Ukrainą žengiančią demokratinių reformų keliu.  „Ukrainos žmonės turi teisę patys kurti savo ateitį, be išorės prievartos ir netrukdomi savo didžiojo kaimyno”, - pabrėžė ministras L.Linkevičius.

   JT Saugumo Taryboje Lietuvos diplomatijos vadovas priminė, kad Rusijos išprovokuotame konflikte žuvo 9000, buvo sužeisti 20000 žmonių; 1,5 milijono gyventojų buvo priversti palikti savo namus. Daugiau nei 5 milijonams žmonių reikalinga humanitarinė pagalba. Lietuva aktyviai remia Ukrainos, įskaitant Krymą, suverenumą, nepriklausomybę, vienybę ir teritorinį vientisumą.

   JT Saugumo Tarybos posėdyje padėtį Ukrainoje pristatė JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas Jan Elliason, JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas žmogaus teisių klausimais Ivan Šimonovič, JT humanitarinės pagalbos agentūros atstovas ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos Ukrainoje vadovas. Posėdyje taip pat dalyvavo Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkin.

   Lietuva JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare išrinkta 2014-2015 metų laikotarpiui. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata