Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Ministras L. Linkevičius su Jungtinių Tautų atstovais aptarė Lietuvos ir JT bendradarbiavimą

Sukurta 2015.12.10 / Atnaujinta 2015.12.14 18:08
  Ministras L. Linkevičius su Jungtinių Tautų atstovais aptarė Lietuvos ir JT bendradarbiavimą

  Tęsdamas vizitą Niujorke, gruodžio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus pavaduotoju žmogaus teisių klausimais Ivan Šimonovič, JT Taikos palaikymo operacijų departamento vadovu Herve Ladsous ir JT Saugumo Tarybos pirmininke gruodžio mėnesiui, JAV nuolatine atstove JT ambasadore Samantha Power.

  Susitikime su I. Šimonovič ministras aptarė žmogaus teisių padėtį konflikto zonoje Ukrainoje. Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad svarbu ir toliau stebėti žmogaus teisių padėtį Ukrainoje, įskaitant ir Kryme, ir šiuo klausimu rengti ataskaitas. Susitikime taip pat aptartas tebesitęsiantis neteisėtas Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko sulaikymas. JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas padėkojo Lietuvai už aktyvų bendradarbiavimą Lietuvos narystės JT Saugumo Taryboje metu ir žmogaus teisių klausimams skirtą dėmesį.

  Susitikime su H. Ladsous L. Linkevičius aptarė Lietuvos dalyvavimą koalicijoje prieš terorizmą ir tarptautinėse taikos palaikymo operacijose. Ministras pažymėjo, kad Lietuva supranta JT taikos palaikymo operacijų svarbą, yra pasiryžusi didinti į misijas siunčiamų karių ir policijos pareigūnų skaičių bei planuoja jau kitais metais dislokuoti karius JT misijoje Malyje. Šioje šalyje veikiančioje Europos Sąjungos mokymo misijoje jau dirba trys Lietuvos kariai.

  Su JAV nuolatine atstove JT S. Power ministras L. Linkevičius aptarė Saugumo Tarybos gruodžio mėnesio darbotvarkės klausimus, įskaitant Ukrainą.

  UN Photo nuotr.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata