Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Niujorke pasirašytas memorandumas dėl Lietuvos ir Kubos politinių konsultacijų

Sukurta 2016.09.21 / Atnaujinta 2016.09.21 02:29
   Niujorke pasirašytas memorandumas dėl Lietuvos ir Kubos politinių konsultacijų
   Niujorke pasirašytas memorandumas dėl Lietuvos ir Kubos politinių konsultacijų

   Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodríguez Parrilla rugsėjo 20 dieną pasirašė susitarimo memorandumą dėl dvišalių konsultacijų mechanizmo įsteigimo. Susitarimu numatoma skatinti Lietuvos ir Kubos politinį dialogą ir abipusį bendradarbiavimą. Abi šalys pagal poreikį rengs konsultacijas dvišaliams, regioniniams ir daugiašaliams klausimams aptarti.

   Susitikimo metu Lietuvos diplomatijos vadovas Kubos kolegai pristatė Lietuvos ekonomikos galimybes, pasiūlė stiprinti kultūros bendradarbiavimą bei skatinti studentų mainus. L.Linkevičius pakvietė Kubos diplomatijos vadovą apsilankyti Lietuvoje, o pastarasis – Lietuvos užsienio reikalų ministrą – Kuboje.

   Susitikimo metu aptarti Kubos ir Europos Sąjungos bei Kubos ir JAV santykiai.

   Tą pačią dieną ministras L.Linkevičius susitiko su Etiopijos užsienio ministru dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, su kuriuo aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas bei veiksmus dvišalių santykių stiprinimui. L.Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota oficialių, verslo bei žmogiškųjų ryšių su Etiopija plėtra ir pakvietė Etiopijos užsienio reikalų ministrą apsilankyti Lietuvoje.

   Ministrai aptarė Afrikos ir Europos iššūkius, tarp jų – neteisėtos migracijos keliamas problemas.

   Ministras T.Adhanom pristatė savo kandidatūrą į Pasaulio sveikatos organizacijos generalinio direktoriaus postą ir paprašė Lietuvos paramos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata