Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ MISIJA JT

Adresas: 708 Third Avenue, Tenth Floor New York, NY 10017 USA

plačiau »

Tel. +1 212 983 9474 
Faksas +1 212 983 9473
El. paštas

Viceministras A. Krivas: tarptautinė bendruomenė privalo imtis skubių ir ryžtingų priemonių Sirijos krizei įveikti

Sukurta 2015.12.18 / Atnaujinta 2015.12.19 01:13
  Viceministras A. Krivas: tarptautinė bendruomenė privalo imtis skubių ir ryžtingų priemonių Sirijos krizei įveikti

  Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas dalyvavo neeiliniame aukšto lygio Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje, kuriame vienbalsiai priimta JT Saugumo Tarybos rezoliucija dėl Sirijos (Nr. 2254), skatinanti dėti visas pastangas kuo skubiau pasiekti paliaubas šalyje.

  Užsienio reikalų viceministras A. Krivas JT Saugumo Taryboje pasveikino tarptautines diplomatines pastangas siekiant taikaus konflikto Sirijoje sprendimo ir pabrėžė būtinybę visoms Sirijos politinėms jėgoms dėl šalies ateities sutarti prie derybų stalo, o ne kovos lauke. Saugumo Tarybos rezoliucija įpareigoja JT Generalinį Sekretorių skubiai sukviesti Sirijos vyriausybės ir opozicijos atstovus į derybas dėl politinio perėjimo proceso šalyje.

  Viceministras A. Krivas išreiškė stiprų tikėjimą, kad taika, saugumas ir žmogaus teisių apsauga Sirijoje gali būti užtikrinti tik tada, kai šalyje neliks vietos etniniam ir religiniam susipriešinimui ar teroru paremtam ir nebaudžiamam valdžios režimui. Lietuvos viceministras pabrėžė, kad reikia parengti visaapimančią strategiją politiniam perėjimui, susitaikymui ir saugiam pabėgėlių ir priverstinai perkeltų asmenų sugrįžimui, kuri remtųsi 2012 m. Ženevos komunikatu. 

  Paraginęs visas konflikto puses laikytis tarptautinės humanitarinės teisės normų, netrukdomai leisti suteikti humanitarinę pagalbą ir užtikrinti karo zonoje atsidūrusių civilių apsaugą, A. Krivas kvietė kaip įmanoma greičiau įgyvendinti paliaubas ir pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė, ypač Jungtinės Tautos, čia gali suvaidinti svarbų vaidmenį.

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras taip pat išreiškė paramą kaimyninėms Sirijos šalims – Jordanijai, Libanui, Turkijai – kurios patiria didžiulę šio karo pabėgėlių naštą.

  JT Saugumo Tarybos susitikimas, kuriam pirmininkavo JAV Valstybės sekretorius Johnas Kerry, sušauktas po tą pačią dieną Niujorke vykusio Tarptautinės Sirijos palaikymo grupės ministrų lygio susitikimo. JT Saugumo Tarybos posėdyje dalyvavo Angolos, Jordanijos, Jungtinės Karalystės, Kinijos, Prancūzijos, Rusijos užsienio reikalų ministrai, kiti aukšto lygio atstovai. JT Generalinis Sekretorius Ban Ki-moon posėdžio dalyviams pristatė naujausią padėtį Sirijoje.

  Lietuva JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare išrinkta 2014-2015 metų laikotarpiui. 

  UN Photo nuotr.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata