Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Lietuva ir Japonija siekia strateginės partnerystės susitarimo

Sukurta 2022.08.17 / Atnaujinta 2022.08.18 09:11
     G. Landsbergis: Lietuva ir Japonija siekia strateginės partnerystės susitarimo

    Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjo su Japonijos užsienio reikalų ministru Yoshimasa Hayashi. Pokalbio metu ministrai aptarė Lietuvos ir Japonijos strateginio dialogo ir partnerystės siekį, atsižvelgiant į sudėtingą saugumo situaciją Europoje bei Azijoje, kylančius naujus geopolitinius iššūkius Rytų Azijos regione.

    „Šiemet minėdami Lietuvos−Japonijos diplomatinių santykių užmezgimo 100 metų jubiliejų, džiaugiamės abipusiu sutarimu auginti  strateginę partnerystę ir palaikyti reguliarų strateginį dialogą politiniais, ekonominiais, regioninio saugumo ir kitais klausimais“, – sakė ministras G. Landsbergis.

    G. Landsbergis padėkojo Japonijos kolegai už solidarumą su Europos Sąjunga dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai tęsiantis karui Ukrainoje. „Neturime leisti agresyvaus kai kurių šalių elgesio normalizavimo, nes nebaudžiamumas pavojingai griauna pasaulio saugumo architektūrą“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

    Pokalbio metu ministras dar kartą išreiškė užuojautą dėl buvusio Japonijos Ministro Pirmininko Shinzu Abe netekties. Eidamas Japonijos Ministro Pirmininko pareigas, 2018 metais Shinzu Abe lankėsi Lietuvoje ir asmeniškai prisidėjo prie Lietuvos ir Japonijos glaudesnių dvišalių santykių plėtros.