Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl Rusijos sprendimo išsiųsti Lietuvos ambasados Maskvoje laikinąją reikalų patikėtinę

Sukurta 2022.10.05 / Atnaujinta 2022.10.05 18:04

Spalio 5 dieną į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta Lietuvos ambasados Maskvoje atstovė, kuriai įteikta nota dėl Lietuvos ambasados Maskvoje laikinosios reikalų patikėtinės Virginijos Umbrasienės išsiuntimo iš Rusijos, atsakant į Lietuvos spalio 3 dienos sprendimą išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje laikinąjį vadovą Sergejų  Riabokonį.

Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat informavo apie sprendimą „įšaldyti” renginių organizavimą istoriniuose Jurgio Baltrušaičio namuose.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija reiškia griežtą protestą dėl šių Rusijos žingsnių ir laiko juos nepagrįstais bei toliau eskaluojančiais situaciją. URM  atkreipia dėmesį, kad sprendimas išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje laikinąjį reikalų patikėtinį S. Riabokon buvo priimtas, atsižvelgus į jo pareiškimus ir veiksmus, kurie buvo nesuderinami su diplomatiniu statusu, traktuotini kaip kišimasis į priimančios valstybės vidaus reikalus ir todėl laikomi Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykiu pažeidimu.