Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Dešimtmetį gyvuojantis Vilniaus Rusijos forumas svarstė Rusijos sulaikymo priemones

Sukurta 2024.06.07 / Atnaujinta 2024.06.07 15:38
   Dešimtmetį gyvuojantis Vilniaus Rusijos forumas svarstė Rusijos sulaikymo priemones
   Dešimtmetį gyvuojantis Vilniaus Rusijos forumas svarstė Rusijos sulaikymo priemones
   Dešimtmetį gyvuojantis Vilniaus Rusijos forumas svarstė Rusijos sulaikymo priemones
   Dešimtmetį gyvuojantis Vilniaus Rusijos forumas svarstė Rusijos sulaikymo priemones

   2024 m. birželio 6–7 dienomis dešimtajame Vilniaus Rusijos forume daugiau nei 100 Rusijos opozicijos atstovų ir Vakarų politikų bei ekspertų diskutavo apie galimybes sustabdyti karinę Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir besitęsiančias piktybines hibridines atakas prieš liberalias demokratines visuomenes, keliančias grėsmę Europos saugumui, demokratijai ir taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai.

   „Karas vyksta ne tik Ukrainoje – Putinas artinasi ir prie mūsų sienų. Šis karas nėra tik Ukrainos karas. Kaip niekada anksčiau, tai – mūsų bendra kova už Ukrainos ir visos Europos ateitį. Taip pat kovojame ir už demokratinės Rusijos viziją, kuriai daugelis jūsų paskyrėte savo gyvenimus“, – sakė ministras G. Landsbergis.

   Forume taip pat kalbėta apie Rusijos atsakomybę už agresiją ir karo nusikaltimus Ukrainoje, politinę raidą po taip vadinamų prezidento rinkimų, blogėjančią žmogaus teisių padėtį, politinius kalinius ir kovą su propaganda bei hibridinėmis grėsmėmis.

   Tarp forumo dalyvių buvo žinomi demokratinės opozicijos lyderiai ir aktyvistai Julija Navalnaja, Michailas Chodorkovskis, Genadijus Gudkovas, advokatai, gynę Aleksejų Navalną, Vladimirą Kara-Murzą ir kitus politinius kalinius, žmogaus teisių gynėjai, antikariniai aktyvistai, žurnalistai, visuomenininkai.

   Rusijos demokratinės opozicijos atstovai pabrėžė būtinybę nuosekliai toliau remti Rusijos pilietinę visuomenę, antikarines inciatyvas ir stiprinti jos atsparumą propagandai.

   Diskusijoje taip pat dalyvavo Europos Parlamento, Italijos, Švedijos, Lietuvos parlamentarai, Vakarų šalių diplomatai, NATO, ES, Europos Tarybos, Europos paramos demokratijai fondo, USAID,  įtakingų pasaulio žiniasklaidos priemonių atstovai.

   Vilniaus Rusijos forumą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija organizavo kartu su partneriais – Norvegijos užsienio reikalų ministerija, Europos paramos demokratijai fondu, Konrad Adenauer Fondu ir kitais. Vilniaus Rusijos forumas rengiamas nuo 2014 metų. Kitas Vilniaus Rusijos forumas planuojamas 2025 m.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   G.Landsbergis NATO susitikime Aljanse turime sutarti dėl ilgalaikės paramos Ukrainai ir Rusijos sulaikymo strategijos 2.jpeg

   Balandžio 3 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »
   20231130_Alfredas_Pliadis_AL6_8819.jpg

   Lapkričio 29–30 dienomis Vilniuje vyko Rytų partnerystės seminaras saugumo ir gynybos klausimais, kurį organizavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Europos išorės veiksmų tarnyba. 

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   AMB foto.jpg

   Šiandien, lapkričio 29 d., kasmetinės Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos metu, vyko rinkimai į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Vykdomąją tarybą 2024–2026 m. laikotarpiui. Pirmą kartą organizacijos istorijoje į Vykdomąją tarybą neišrinkta Rusija, dauguma parėmė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kandidatūras.

   Daugiašaliai santykiai » Naujienos »