Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Norvegijaa (8).jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio ministras Gabrielius Landsbergis ir Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt lankėsi Bardufosse, kur susitiko su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankė norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
mini2.jpg

Lapkričio 23 dieną Vilniaus Rotušėje pažymėtos 20-osios Lietuvai duoto JAV saugumo pažado metinės. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikinimo kalboje teigė, kad JAV duotas saugumo pažadas Lietuvai bei atvirų NATO durų politika įkvėpė ir stiprino Lietuvą. Dabar, anot ministro, metas kuo plačiau atverti širdis ir duris kitoms šalims, einančioms euroatlantinės integracijos keliu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
Jovita Neliupšienė Ukrainoje.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankosi Ukrainoje. Viceministrė atvyko į Kyjivą kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos išreikšti solidarumo su Ukraina ir jos žmonėmis, nuo 2014 metų narsiai kovojančiais prieš Rusijos agresiją.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
_DSC9776.JPG

Lapkričio 24-25 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Norvegijoje, kur susitiks su Norvegijos užsienio reikalų ministre Anniken Huitfeldt. Susitikimo metu ketinama aptarti Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, saugumo situaciją regione bei pagalbą Ukrainai, kovojančiai prieš Rusijos agresiją. Tarp aktualių tarptautinės darbotvarkės klausimų bus svarstoma visokeriopa parama Ukrainai, steigiant Specialųjį Tribunolą agresijos nusikaltimui tirti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
20221122urm25361.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Moldovos gynybos ministru Anatolie Nosatîi. Susitikimo metu buvo aptarta solidari parama Ukrainai, kovojančiai su Rusijos karine agresija, ir šios agresijos keliami iššūkiai viso regiono saugumui bei būdai, kaip kovoti su Rusijos vykdomomis hibridinio karo atakomis, kurias patiria ir Moldova.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122urm25352.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvos generaliniu garbės konsulu, žinomu Japonijos verslo bendruomenės atstovu, įmonės „Fukuyama transporting“ vadovu Shigehiro Komaru, su kuriuo aptarė galimybes gilinti Lietuvos ir Japonijos ryšius ekonomikos, kultūros, turizmo ir kitose srityse.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122PPEL8500112222.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, susitikęs su į Vilnių atvykusiu Švedijos užsienio reikalų ministru Tobias Billström, pabrėžė, kad Lietuva ir Švedija yra bendramintės daugeliu klausimų, o bendradarbiavimas su Lietuvos artima kaimyne ir partnere Švedija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Svedija6.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiks su Vilniuje viešėsiančiu naujuoju Švedijos užsienio reikalų ministru Tobias Billström. Abejų šalių ministrai aptars regiono saugumo aktualijas, paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai klausimus, artėjantį Švedijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Chersonas2.jpg

Lapkričio 17 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas lankėsi vos prieš kelias dienas iš Rusijos okupantų išlaisvintame Chersono mieste, esančiame Ukrainos pietuose.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
FhJhBoCXgAAH-Va.jpg

Lapkričio 9-11 dienomis vykusio dvišalio vizito į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) metu užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su JAV Valstybės departamento pareigūnais, analitinių centrų, nevyriausybinių organizacijų, verslo bei spaudos atstovais. Susitikimų metu buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tiek dvišaliu pagrindu, tiek regioniniais bei globaliais klausimais.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
signal-2022-11-11-174048_002.jpeg

Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu ministrai aptarė stiprėjančius  Lietuvos ir Vokietijos ekonominius santykius, saugumo situaciją regione bei pristatė Lietuvos pasirengimą priimti Vokietijos brigadą Lietuvoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
1.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministerijos ambasadorius junglumui ir Trijų jūrų iniciatyvai Gediminas Varvuolis susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Traian-Laurentiu Hristea ir aptarė Rumunijos pirmininkavimo Trijų jūrų iniciatyvai klausimus.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
1668078640912-1024x682.jpg

Lapkričio 10 dieną Atėnuose, Graikijoje, reziduojanti Lietuvos ambasadorė Albanijai Lina Skerstonaitė įteikė skiriamuosius raštus Albanijos Prezidentui p. Bajram Begaj.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Vokietija9.jpg

Lapkričio 10-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Berlyne, Vokietijoje, kur susitiks su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu ketinama aptarti dvišalius Lietuvos ir Vokietijos santykius, bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, saugumo situaciją regione, įskaitant Rusijos karą Ukrainoje, visokeriopą pagalbą Ukrainai, santykius su Kinija, kitus aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų